banner39

Kılıçdaroğlu'ndan 'İlgezdi' tepkisi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Belediye Başkanımız daha önce medyada yer alan haberler üzerine ve benim isteğimle doğrudan doğruya gidip savcılığa kendisini, ailesini ve yakınlarını ihbar etmiştir. 'Buyurun her türlü soruşturmayı yapın.' demiştir. O soruşturmaların tamamı yapılmıştır, tamamından da aklanmıştır. Şu anda yapılmak istenen, tam bir haysiyet cellatlığıdır" dedi

Güncel 09.12.2017, 14:24 09.12.2017, 14:24
Kılıçdaroğlu'ndan 'İlgezdi' tepkisi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin görevinden uzaklaştırılmasına ilişkin, "Belediye Başkanımız daha önce medyada yer alan haberler üzerine ve benim isteğimle doğrudan doğruya gidip savcılığa kendisini, ailesini ve yakınlarını ihbar etmiştir. 'Buyurun her türlü soruşturmayı yapın.' demiştir. O soruşturmaların tamamı yapılmıştır, tamamından da aklanmıştır. Şu anda yapılmak istenen, tam bir haysiyet cellatlığıdır." dedi.

Ataşehir Belediyesi'ni ziyaret eden Kılıçdaroğlu, Battal İlgezdi ve avukatı İnan Bektaş ile basın toplantısı düzenledi.

Kılıçdaroğlu, İlgezdi ile ilgili alınan kararın meşru olmadığını, hukuka aykırı ve siyasi olduğunu savundu. Toplantıyı, medya mensuplarının doğru bilgilendirilmesi amacıyla düzenlediklerini belirten Kılıçdaroğlu, yaptıkları açıklamaların bir "savunma" gibi düşünülmemesini istedi.

Verilemeyecek hiçbir hesaplarının olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Belediye Başkanımız daha önce medyada yer alan haberler üzerine ve benim isteğimle doğrudan doğruya gidip savcılığa kendisini, ailesini ve yakınlarını ihbar etmiştir. 'Buyurun her türlü soruşturmayı yapın.' demiştir. O soruşturmaların tamamı yapılmıştır, tamamından da aklanmıştır. Şu anda yapılmak istenen, tam bir haysiyet cellatlığıdır. Yıldırmak istiyorlar, yılmayacağız. 'Kılıçdaroğlu konuşmasın.' Kılıçdaroğlu tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak için, sonuna kadar konuşacak. Bu ülkede vicdanları ayağa kaldıracağım, vicdanları. Koltuklarında ahkam keseceklerine, hukuku iğfal edeceklerine neden cesaret edip karşımıza çıkmıyorlar? Biz onlara belge gösterdik, oturup onlar da hesabını verselerdi, bizim söylediğimiz gibi, belgeleriyle dokümanlarıyla... Bizim belediye başkanlarımız Man adalarında şirket mi kurdu? Bütün banka hesapları denetlendi, yaptığı her alışveriş denetlendi, kredi kartları denetlendi. Denetimden korkmayız ama haysiyet cellatlığına da kimse kusura bakmasın gözümüzü kapatmayız. Bunun mücadelesini sonuna kadar vereceğiz ve bunun hesabını da soracağız."

Battal İlgezdi'nin avukatı İnan Bektaş ise müvekkili hakkında yürütülen soruşturmalarla ilgili bilgi verdi.

Avukat Bektaş, İlgezdi ve yakınları hakkındaki iddiaların yersiz olduğuyla ilgili kesinleşmiş mahkeme kararlarının olduğunu savunarak, "Hal böyleyken yeniden benzer mahiyetlerle başlatılan inceleme ve soruşturma ile davalar gerekçe gösterilmek suretiyle müvekkilimiz Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin görevden uzaklaştırma kararının hukuki temelinin olmadığını ve bu kararın siyasi saikle tesis edildiği sebepleriyle, karar hakkında her türlü yasal yollara başvurulacağını kamuoyuna saygıyla duyururuz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?