banner15

Kılıçdaroğlu'ndan kadın bakana ağır hakaret

CHP lideri Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada " Aile Bakanı birilerinin önüne yatmış durumda o zaten hiç konuşmuyor" ifadesini kullandı

Kılıçdaroğlu'ndan kadın bakana ağır hakaret

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında "Vakıfları savunuyorlar. Çocuklara sahip çıkın vakıflara değil. Valisi konuşmuyor, Milli Eğitim Bakanı konuşmuyor. Aile Bakanı birilerinin önüne yatmış durumda o zaten hiç konuşmuyor" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

- CHP iktidarında savcı ve hakim ile eşit seviyede olacağı mesajıyla tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü'nü kutluyorum. Yasayla Türkiye Barolar Birliği Başkanı'nın yargı açılışında konuşmasını yasakladılar. Benim hakkımı savunan bir avukat orada konuşmayacaksa kim konuşacak? Adli yıl açılışı artık iki törenle açılıyor. Biri resmi tören, diğeri barolar birliğinin yaptığı tören.

- Tahir Elçi, bir aydın sorumluluğu içinde bir basın toplantısı yaptı. Bir kutsal mekanın önünde toplantı yaptı. İnsanlığın bu ortak mekanında silah çatışma istemiyorum dedi. Bunu söyledikten dakikalar sonra katledildi.

- Bu hafta aynı zamanda Polis Haftası. Polislerin görev yetkisi de bir yasayla belirlenmiş. Polisler 24 saat çalışır. Gecesi, gündüzü yoktur polisin. Hayatın her alanında polis vardır. Çünkü hayatın her alanında kişinin can ve mal güvenliğini devlet sağlamak zorundadır polisin yardımıyla. Polisler fazla mesailerinin hakkını alabiliyorlar mı alamıyorlar. CHP iktidarında polise 365 ek gösterge hakkını analarının ak sütü gibi vereceğiz.

- Polislerden sadece bir şey istiyoruz siyasetin iktidarın polisi değil halkın polisi olun sizi baştacı yapacağız.

- 103 çocuğumuz bombalı terör saldırısına kurban gitti. Ön soruşturma sonrasında müfettişler gerçek suçlulukların bulunması gerek dedi. Ankara valisine soruşturma açıp açmama iznini verme yetkisini verdi. Ankara Valisi soruşturmaya izin vermedi. Davutoğlu neden soruşturma izni vermeyen valiyi orada tutuyorsun?

- CHP'ye yönelik saldırılar var. Bekledim geçen hafta Başbakan çıkıp bir açıklama yapacak mı? Bu saldırıyı yapanlar sözde CHP'yi terör örgütleriyle irtibatlandırarak yapıyorlar. CHP'yi terör örgütleriyle irtibatlandıranlar alçaklar ve şerefsizlerdir. Bu terör örgütleriyle masaya oturanlar kim?

- Türkiye Cumhuriyeti yönetilmiyor. Fiilen yönetilmiyor. Savruluyor. Cumhuriyet tarhinin en derin krizini yaşıyoruz. Birisi kalkıyor çözüm masasına oturacağız diyor birisi diyor hayır oturmayacağız. Sonra evet oturmayacağız diyor. Çark ediyor. Türkiye'nin geleceğinde bütün uygar dünya kaygı duyuyor. Haberleri izleyemez hale geldik. Böyle bir yönetim olamaz. 3. sınıf adamlarla 21. yüzyılın Türkiye'si yönetilemez. Tonlarca patlayıcı yükleyeceksiniz kimsenin haberi olmayacak?

- Karaman'dan sonra Türkiye'nin dört bir yanında olaylar patladı. Bunlar sabah akşam Müslümanlıktan din imandan bahsediyorlardı. Bu çocukları bu yoz kültüre siz nasıl teslim ettiniz? Vakıfları savunuyorlar. Çocuklara sahip çıkın vakıflara değil. Bu çocuklar yasa dışı burada nasıl kaldı? Valisi konuşmuyor, Milli Eğitim Bakanı konuşmuyor. Aile Bakanı birilerinin önüne yatmış durumda o zaten hiç konuşmuyor. Bu işlerin baş sorumlusu Milli Eğitim Bakanı niye konuşmuyor?

- Niye sapıklara teslim ediyorsunuz çocuklarımızı. İtibar sahibi olmak yüksek ahlak sahibi olmakla başlar. Adalet duygularını içinde hissetmekle başlar. Ben büyük saraylarda oturuyorum benim itibarım yüksektir hiç olmaz. İtibar parayla pulla satın alınabilecek şey değildir.

- Obama ile görüşmek için 50 takla atıyorsun, görüşmüyorsa ben de görüşmüyorum diyeceksin. Bir enstitüde konuşma yapacaksınız araya iş adamları giriyor işte konuşturur musunuz diye? Sorun Türkiye'nin bozulan imajında. Türkiye artık devletler uygar dünyanın bir tarafı olarak görmüyor. Çatışan Ortadoğu’nun bir parçası olarak görüyor. Bu imajı düzeltecek tek parti CHP'dir.

- Bütün hataların faturasını bu millet çekiyor. Haziran 2014. Petrolün varili 115 dolar. Sonra bu fiyat 30 dolara kadar indi. Bugün 36 dolar. Bunlar benzine mazota zam yapınca ne diyorlardı Türkiye'de yok fiyat artınca onlar da zam yapıyor. Fiyat düştü o zaman fiyatı millete yansıt. Faturayı bu ülkenin şoförüne kestiler. Herkesten sanki hiç petrol fiyatı düşmemiş gibi fiyatları dayattılar.

- Doğalgazı millete yüksek fiyattan halka satıyorlar. Yetmedi kayıp kaçağı namuslu insanların cebinden almaya başladılar. Tüketici örgütleri dava açtı, dediler ki kayıp kaçağı bize ödetemezsiniz. Yargıtay bu parayı alamazsınız dediler. Sonra hepsini toplayıp tek kalemde tüketicinin faturasına yansıttılar. Kayıp kaçak adı altında vatandaştan 33 milyar TL aldılar. Bunlarda din var mı inanç var mı ahlak var mı?

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2016, 15:46
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48