banner39

Kılıçdaroğlu'ndan partisine 'rakı' uyarısı

Kılıçdaroğlu, parti yöneticilerini içkili toplantı konusunda uyararak Elbette içki içilir ama Türkiye'nin geleceğini de düşünmemiz lazım" dedi

Güncel 21.11.2016, 11:35 21.11.2016, 12:06
Kılıçdaroğlu'ndan partisine 'rakı' uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin il başkanlarına yeniden rakı meze uyarısı yaptı ve içkili toplantılar düzenlenmemesini istedi.

Hürriyet'in haberine göre Kılıçdaroğlu 81 il başkanıyla Trabzon'da bir araya geldiği basına kapalı toplantıda çeşitli uyarılarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, "En büyük zaafımız bunu yapmıyoruz. Akşam meyhanelere gidiyoruz, açıyoruz rakıları, mezeler geliyor, başlıyoruz genel başkandan, öbür taraftan il başkanı… Ülkeyi kurtarıyoruz, kafalar çok iyi, eve gidiyoruz, kafayı vurup yatıp sabah bir şey yok. Elbette içki içilir ama Türkiye'nin geleceğini de düşünmemiz lazım" diyerek partilileri uyardı.

Kılıçdaroğlu'nun toplantıdaki bazı uyarıları şöyle:

"MHP'Yİ HEDEF ALMAYIN"

MHP'yi hedef almamıza gerek yok. Bir kavgaya, özel karşıtlığa gerek yok. Zaten Bahçeli bizim MHP ile kavga etmemizi istiyor, tabanını kenetlemek için. Bu tuzağa düşmeyeceğiz. Benim gördüğümü Bahçeli de görüyordur. Ülkenin bekasını ben düşünüyorsam Bahçeli de düşünmelidir. Başkanlığa karşıyız, bu kadar.

HDP İLE YAN YANA GÖRÜNEN CHP

HDP ile bizi yan yana göstermek için özel bir çaba var. Tutuklu milletvekilleri ile ilgili HDP sözcüğünü kullanmadım, Parti Meclisi bildirisinde de yok. İzmir'de, ‘Seçimle gelen seçimle gider' dedim. ‘Seçimle gelen darbeyle gider' mi deseydim? O zaman 15 Temmuz'da niye sokaklara döküldük? Bununla ilgili Anayasa Mahkemesi kararı var, o karara dayanarak söylüyoruz.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?