banner15

Kılıçdaroğlu'ndan yumurta atan için tanımlama; 'terörist'

Kılıçdaroğlu'na katıldığı şehit cenazesinde protesto etmek için yumurta atan kişi için CHP lideri " terörist" diyerek savcıyı göreve çağırdı

Kılıçdaroğlu'ndan yumurta atan için tanımlama; 'terörist'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’da CHP milletvekilleri ile bir araya geldi.

CHP'li vekillere hitap eden Kılıçdaroğlu şehit cenazesinde kendisine yumurta atılmasına ilişkin olarak da şunları söyledi:

 "ŞEHİT CENAZESİNDE TERÖR SALDIRISI YAPTILAR"

"Ankara'da şehit cenazesini katıldım. Fırsat buldukça şehit ailelerini ziyaret ederiz. Bir kişi önce "Bu şehit cenazesinde sizin ne işiniz var" diye sordu.

Arkasından protestolar gelmeye başladı. Şehit ailelerini gittiğimiz zaman onlar bize sitemde bulunuyorlar. Niye bu terörü bitirmiyorsunuz? Acı bizim ocağımıza düşüyor. Doğru ateş oraya düşüyor. Dün farkılı bir tabloydu. Ceplerine yumurta koşup şehit cenazesine gelmişler. Niçin şehidi istismar için. Şehitlere saygısızlık en büyük terör saldırısıdır.

"SAVCILAR BU TERÖRİSTLERDEN HESAP SORSUN"

Savcılara sesleniyorum bu teröristelerden hesap sormak senin görevin.

CHP'yi terörle bir arada göstermek isteyen insanlar namusuz, şerefsiz, ahlaksız insanlardır. Şehidine saygısı olmayan bir insan Müslüman olamaz. İnsansan da olamaz. Bu alçaklara sesleniyorum. Birisi şehitlerimize kelle dedi. Bunlar ne yaptı? Şehide kelle diyen adamın önünde diz çöktüler. Satılık adamlar,kimliksiz, kişiliksiz adamlar, Siz insan değilsiniz. Sizi oraya taşıyanlar zaten insan değil.

Her ortamda direneceğiz. Gün geri adım atma günü değildir. Gün demokrasiyi, insan haklarını savunma günüdür. Türkiye'nin kurtuluşu CHP'nin elindedir. AKP devletine karşı mücadele ettiğimizi herkes bilmeli"

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2016, 15:57
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48