banner15

Kılıçdaroğlu'nun avukatı yolsuzluktan gözaltında... / DB ÖZEL

Kayseri Şeker Fabrikası'nda 30 kişi gözaltına alındı, gözaltına alınanlar arasında CHP liderinin avukatı da var

Kılıçdaroğlu'nun avukatı yolsuzluktan gözaltında... /   DB ÖZEL

Dünya Bültenleri/ Haber Merkezi

Kayseri Şeker Fabrikası'nda 'haksız kazanç elde etmek', 'aşırı zenginleşmek' ve 'genel kurulda aday olacakları sindirmek' suçlamalarıyla geçen aralık ayında 11 kişinin tutuklanmasının ardından başlatılan ikinci dalga operasyonda 30 kişi gözaltına alındı. Trilyonluk yolsuzluk davası olarak adlandırılan davada gözaltına alınanlar arasında Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Mustafa Olcayto Özhan da var.

Mustafa Olcayto Özhan, geçtiğimiz seneye kadar Kayseri Şeker Fabrikası ve Pancar Kooperatifi'nin hukuk müşavirliğini yürütüyordu.

Özhan ayrıca Diyarbakır'da görülen faili meçhuller davasında tutuklu yargılanan Kayseri İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cemal Temizöz'ün de avukatlığını yapıyordu.

Kayseri Şeker Yönetim Kurulu kararıyla, Özhan'a hukuk müşaviri olarak görev yaptığı birkaç yılda ödenen para milyonlarca lirayı buluyor.

Kayseri Şeker fabrikasındaki yolsuzluk, Ergenekon soruşturmaları sonrasında gündeme gelmiş ve ilk dalgada 10 kişi tutuklanmıştı.

Kayseri'de Kasım ayında gözaltına alınıp Ankara'da özel yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından sorgulandıktan sonra tutuklanan Yönetim Kurulu eski Başkanı Vedat Ali Özışık ve 10 kişiyle ilgili dava sürecinde dün ve bugün Kayseri'de 30 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin ev ve işyerinde araştırma ve inceleme yapıldığı bildirildi.

Kayseri Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, "Daha önceki operasyonun devamı olarak Ankara özel yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı üzerine 30 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden bazıları ifadeleri alındıktan sonra savcılığın talimatı doğrultusunda serbest bırakılabilir. Kalanları Ankara'ya göndereceğiz" dedi.

Gözaltına alınanlar arasında Kayseri Şeker Fabrikası'nın avukatı olduğu belirtilen eski Yenimahalle Belediye Başkanı Tuncay Alemdaroğlu da bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2011, 09:21
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35