Kilis'te askere saldırı; astsubay can verdi

Kilis'te, Suriye tarafından açılan ateş sonucu 1 astsubayın öldüğü, 1 uzman çavuşun yaralandığı bildirildi. Saldırının IŞİD kontrolündeki bölgeden yapıldığı ileri sürülüyor

Kilis'te askere saldırı; astsubay can verdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kilis'te, Suriye tarafından açılan ateş sonucu 1 astsubay hayatını kaybetti, bir uzman çavuş ile iki asker de yaralandı.

DHA'nın geçtiği haberde ateşin IŞİD kontrolündeki bölgeden açıldığı iddia edildi.

IŞİD MEVZİVLERİ ATEŞ ALTINDA

Astsubayın şehit edilmesinin ardından TSK'nın Suriye'deki IŞİD hedeflerini ateş altına aldı.

Sınırda karşılıklı çatışmanın devam ettiği öğrenildi.

SURİYE TARAFINDA BİR KİŞİ ÖLDÜ İDDİASI

Bu arada güvenlik güçleri, olay sonrası sınırın karşısındaki hedefleri ateş altına aldı. Bu sırada bir IŞİD militanının öldüğü belirtildi.

Çatışmanın devam ettiği bölgeye, Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Cemalattin Doğan da gitti.

KİLİS VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Kilis Valisi Süleyman Tapsız, yaptığı açıklamada, 5. Zırhlı Tugay Komutanlığına bağlı Dağ Hudut Karakoluna, Suriye tarafından ateş açıldığını belirtti.

Güvenlik güçlerinin, terör örgütü IŞİD'in kontrolündeki bölgeden açılan ateşe anında karşılık verdiğini vurgulayan Tapsız, "İlk ateş maalesef bir astsubayımız şehit oldu, 2 uzman çavuşumuz ise yaralandı. Ellerinden yaralanan askerlerimiz 112 Acil Servis ekiplerince Kilis Devlet Hastanesine kaldırıldı. Sağlık durumları iyi" dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2015, 19:19
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
merdoglu
merdoglu - 6 yıl Önce

sn. dünya haber yöneticileri vatan savunmasında can verenlere şehit denilir yapmış olduğunuz haberlerde bunu okuyamıyoruz hassasiyet göstermeniz rica ediyoruz..

merdoglu
merdoglu - 6 yıl Önce

niyetinizin ne olduğu aşikar ortada! yapmış olduğu onurlu görev sonucunda bu vatan savunmasında en değerli olan hayatını feda etmiş olana bile saygınız yok,eleştirilere bile yayınlıyamıyacak kadar cesaretiniz yok bıkakın bu işleri habercilik cesaret ister sizler gibi kopyala yapıştırcıların yapacağı iş bu kadar olur umarın en yakın zamanda sizleri takip eden kimse kalmaz o %20 oranınızla kaybolup gidersiniz.....

banner39