banner15

Kimse Yok Mu Derneği'nden 41 kişi yakalandı

Kimse Yok Mu Derneği'ne yapılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, hakkında gözaltı kararı bulunan 121 kişiden 41'i yakalandı

Kimse Yok Mu Derneği'nden 41 kişi yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, kapatılan Kimse Yok Mu Derneği'nin yöneticisi ve üyesi 41 kişi yakalandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında kapatılan Kimse Yok Mu Derneği'nin yöneticileri ile üyelerinin de bulunduğu 121 şüpheli hakkında gözaltı kararı alınması üzerine çalışma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında, 18 ilde operasyon düzenleyen İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, kapatılan Kimse Yok Mu Derneği'nin yöneticisi ve üyesi 41 kişi yakalandı.

Şüphelilerden 77'sinin yurt dışında olduğu, 2'sinin de farklı soruşturmalardan tutuklu bulunduğu öğrenildi. Bir şüphelinin ise aranmasına devam ediliyor.

Dernek yöneticilerinin "toplanan kurban paralarını illegal yollardan yurt dışına çıkardıkları" iddiasıyla yürütülen soruşturmada, şüpheliler hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma", "terörün finansmanının önlenmesine dair kanuna muhalefet", "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama", "dernekler kanununa muhalefet" suçlarından soruşturma yürütülüyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 11:04
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35