banner39

Kıran Operasyonu ile 2 ilde 10 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığından, "Kıran Operasyonu" kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısının 8'e yükseldiği bildirildi. Bakanlık, Siirt'in Baykan ilçesi ve Tunceli merkez ilçe kırsalında düzenlenen operasyonlarda da 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı

Güncel 25.08.2019, 10:28
Kıran Operasyonu ile 2 ilde 10 terörist etkisiz hale getirildi

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Hakkari-Şemdinli kırsalında gerçekleştirilen hava destekli operasyonda 5 teröristin daha etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

"Kıran Operasyonu kapsamında Hakkari-Şemdinli ilçe kırsalında, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce gerçekleştirilen hava destekli operasyonda, 5 terörist daha silahlarıyla etkisiz hale getirilmiştir. Böylelikle Kıran Operasyonu kapsamında Hakkari Şemdinli kırsalında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 8'e yükselmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir."

İçişleri Bakanlığı, Siirt'in Baykan ilçesinde düzenlenen hava operasyonunda da 1 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. İHA'nın haberine göre; Bakanlık açıklamasında “Siirt-Baykan ilçe kırsalında gerçekleştirilen hava destekli operasyonda 1 terörist daha silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir.” denildi.

AA'nın haberine göre; Tunceli merkez ilçe kırsalında, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce gerçekleştirilen ortak operasyonda bir terörist silahıyla etkisiz hale getirildi. 

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?