banner39

Kırkpınar'da yarı final heyecanı

Kırkpınar güreşlerinde Serhat Balcı, Osman Aynur, Orhan Okulu ve İsmail Balaban yarı finale çıktı

Güncel 26.07.2015, 12:47 26.07.2015, 12:47
Kırkpınar'da yarı final heyecanı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Edirne'de gerçekleştirilen 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin üçüncü gününde yapılan başpehlivanlık müsabakalarında, yarı finale yükselen 4 pehlivan belirlendi. Serhat Balcı, Osman Aynur, Orhan Okulu ve İsmail Balaban yarı finale çıktı.

Sarayiçi Er Meydanı'ndaki başpehlivanlık müsabakalarında, ikinci turu geçen 8  güreşçi tek tek anons edilerek kura için çayıra davet edildi. Kurada İsmail Koç-Serhat Balcı, İsmail Balaban-Recep Kara, Osman Aynur-Abdullah Güngör, Fatih Atlı-Orhan Okulu ile eşleşti. Pehlivanlar yağlanmalarının ve kol bağlamalarının ardından cazgırın manileri eşliğinde peşreve çıktı, güreşe tutuştu.

2004, 2007 ve 2008 yılları başpehlivanı Recep Kara ile 2013 yılı başpehlivanı İsmail Balaban'ın güreşi pehlivanların birbirini tartmasıyla başladı. İsmail Balaban'ın tek dalmalarına izin vermeyen Recep Kara, puanlamaya kadar rakibini yormaya çalıştı. İsmail Balaban rakibinin ani atağını kontrol ederek Recep Kara'yı yenmeyi başardı.

Fatih Atlı ve Orhan Okulu'nun güreşi sert başladı. Okulu'nun el ensesi sırasında yüzüne darbe alan Atlı, bir süre güreşe ara verdi, sağlık ekipleri müdahale etti. Fatih Atlı'nın kendine gelmesinin ardından güreş yeniden başladı. Bu güreşte zaman zaman el enselerin tokat şeklinde gelmesi nedeniyle meydan hakemi iki pehlivanı da uyardı. Orhan Okulu paça kazık oyunlarıyla Fatih Atlı'yı açık düşürmeye çalıştığı güreşinde Fatih Atlı, paça kazığa yakalanmamak için müsabakaya sık sık yerde devam etti. Pasif güreştiği gerekçesiyle iki ihtar da alan Fatih Atlı, rakibine yenildi.

Kırkpınar'da ikinci yıllarını geçiren İsmail Koç ve Serhat Balcı'nın güreşi de çekişmeli geçti. Minder güreşinde Avrupa ve dünya şampiyonu olan Serhat Balcı, rakibini mağlup etti.

Uzun süre pasif geçen Osman Aynur-Abdullah Güngör güreşinde ise Osman Aynur, rakibinin boşluğunda puanı alarak değerlendirdi ve kazanan taraf oldu. 

Bu arada kule hakemliği önünde sonuçlara itiraz edenlerin karışıklık yaratması sonucu başpehlivanlık güreşlerine bir süre ara verildi.

Yorumlar (0)
31
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?