banner15

Kırşehir'de 'Paralel' üç şirkete kayyum

Kırşehir'de yapılan operasyon sonucu Paralel Devlet Yapılanması kapsamında bulundukları iddiasıyla üç şirkete kayyum atandı

Kırşehir'de 'Paralel' üç şirkete kayyum

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kırşehir'de faaliyet gösteren 3 şirkete, "Paralel Devlet Yapılanması'na (PDY)" finansman desteği sağlandığı ve işlemlerde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla kayyum atandı.

Alınan bilgiye göre, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığının talebiyle Sulh Ceza Hakimliğince, Dünya Eğitim Öğretim Sağlık AŞ, İvme Eğitim Hizmetleri Danışmanlık ve Sağlık AŞ ile Yurduşen Baktıroğlu Eğitim Öğretim Pazarlama AŞ'ye 3 kişinin kayyum olarak atanmasına karar verildi.

PDY'ye finansman desteği sağlandığı ve işlemlerde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla atanan kayyumlar, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleriyle şirketlerin bulunduğu binalara gelerek, mahkeme kararını gösterip çalışmalarına başladı.

Kuruluş amacı ve faaliyet konularıyla bağdaşmayan hukuki tasarruflarının olduğu ileri sürülen şirketlere bağlı bir özel okul, dershaneler, çeşitli kurumlar ve gayrimenkullerin bulunduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2016, 13:03
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48