banner15

Kişisel veri önergesi için 'Sarraf' açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı, Kişisel Verilerin Korunması Tasarısı görüşmelerinde, ABD'de tutuklanan Rıza Sarraf’ı kayırmak için yasal düzenleme yapıldığı iddiasının doğru olmadığını, yurt dışında bulunan vatandaşların haklarını güvence altına alan söz konusu önergenin, Sarraf'ın tutuklanmasından bir ay önce hazırlandığını söyledi

Kişisel veri önergesi için 'Sarraf' açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Kişisel Verilerin Korunması Tasarısı görüşmelerinde, ABD'de tutuklanan Rıza Sarraf’ı kayırmak için yasal düzenleme yapıldığı iddiasının doğru olmadığını belirterek, "Yurt dışında bulunan vatandaşlarımızın bazı haklarını güvence altına alan söz konusu önerge, Sarraf'ın tutuklanmasından bir ay önce hazırlanmıştır" dedi.

Bostancı, yaptığı yazılı açıklamada, dün bazı basın yayın organlarında, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Tasarısı görüşmeleri sırasında, kendisinin de altında imzası olan önergeyle, ABD'de tutuklanan Rıza Sarraf’ı kayırmak için yasal düzenleme yapıldığının iddia edildiğini belirtti.

Habere konu olan söz konusu önergenin, yurt dışında yaşayan gurbetçilere yönelik olup, iddia edilen tarihten bir ay önce, 18 Şubat 2016 tarihinde hazırlanarak TBMM Başkanlığına sunulduğunu aktaran Bostancı, şunları kaydetti:

"Haberde iddia edildiği gibi, gece yarısı operasyonu ile değil, söz konusu şahsın tutuklanmasından bir ay önce hazırlanmıştır. Önergenin hazırlanmaya başladığı tarihlerde Sarraf'ın tutuklanma konusu gündemde dahi yoktu. Haberde yer alan iddialar mesnetsiz ve gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu önerge ile yurt dışında bulunan vatandaşlarımızın bazı hakları güvence altına alınmak istenmiştir. Asılsız iddialar üzerine kurgulanmış böyle haberlerle, kamuoyunu yanıltmak gazetecilik etiğiyle bağdaşmamaktadır."

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 11:07
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48