banner15

Kızıltepe saldırısının ardından | FOTO

Mardin Kızıltepe'de dün PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırının meydana getirdiği tahribat bugün ortaya çıktı

Kızıltepe saldırısının ardından | FOTO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde PKK'nın dün gece Askerlik Şubesi'ne bomba yüklü araçla düzenlediği, Suriyeli bir inşaat bekçisinin öldüğü, 1'i asker 19 kişinin yaralandığı saldırının izleri gün ağarınca ortaya çıktı.

 

Saldırıda yaralananlardan Hüseyin Aras, "Patlamanın şiddetiyle bir anda duvara yapıştım" dedi.
İlçenin Mardin Caddesi üzerinde bulunan Kızıltepe Askerlik Şubesi'ne teröristler dün gece saat 23.40'te bombalı araçla saldırı düzenlendi. PKK'lılar Askerlik Şubesi önündeki bariyerler nedeniyle bahçeye giremeyince aracı binanın bahçe duvarı yanında park ettikten sonra uzaktan kumandayla patlattı.

Saldırıda inşaatta bekçilik yapan bir Suriyeli yaşamını yitirirken, 1'i asker 19 kişi yaralandı, Askerlik Şubesi'nin bahçe duvarıyla, çevredeki ev ve işyerleri, yakındaki park eden araçlar hasar gördü.

Neden olduğu tahribat gün ağarınca ortaya çıkan patlamayla ilgili soruşturma sürdürülürken, güvenlik nedeniyle Mardin Caddesi trafiğe kapatıldı. Olay yeri inceleme ekipleri patlama bölgesinde inceleme yaparken, çevredeki işyerlerinin sahipleri de kırılan camlarını taktırıp enkazı temizlemenin çabasına girdi.

Patlamada evinde kırılan camlardan hafif yaralanan Hüseyin Aras, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Evim patlamanın olduğu yerin karşısında. Evin içindeydim. Saat 11.40 sularıydı. Patlamanın şiddeti ile bir anda duvara yapıştım. Her yerde camlar patladı. Başka bir şey görmedim. Camlar, eşyalar üstüme geldi. Ayağımda 15, gözümde de 3 dikiş var. Bir de kardeşlerim yaralandı cam kırıkları ile yaralandım evde de tahribat oluştu."

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2016, 14:15
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48