banner39

Komisyona YARSAV sızması kavga çıkardı!

Meclis Adalet Komisyonu'nda Eminağaoğlu kavgası çıktı. Ne milletvekili ne de komisyon üyesi olan Yarsav Başkanı Eminağaoğlu, komisyonda konuşmaya çalışınca kavga çıktı

Güncel 11.01.2014, 14:52 11.01.2014, 17:27
Komisyona YARSAV sızması kavga çıkardı!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

HSYK düzenlemesinin görüşüldüğü Adalet Komisyonu'nda bugün bir kez daha kavga çıktı. Ak Parti ve CHP'li vekiller arasında yaşanan tartışma dün olduğu gibi bugün yine kavgaya dönüştü. Vekiller birlerine fiili saldırılarda bulunduları.

Kavganın milletvekili olmayan Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun da Komisyon'a katılarak konuşmak istemesiyle başladı. HSYK Kanun teklifinin görüşüldüğü gergin toplantıya Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu katılmak için söz almak isteyip ilk sıraya yürüyünce TBMM Adalet Komisyonu'nda tekme tokat kavga çıktı. 

Salonda AK Partili ve CHP'li erkek vekiller arasındaki kavga kadın vekillere de sıçradı. AK Partili Fatma Kotan, Öznur Çalık ve CHP'li Dilek Akagün Yılmaz arasında kavga çıktı. Birbirlerinin üzerine yürüyen kadın vekilleri, erkek vekiller güçlükle ayırdı.

HÜKÜMET TAVİZ VERMİYOR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HSYK'nın yapısında değişiklik öngören teklifi geri çekmelerinin söz konusu olmadığını söyledi. Bozdağ, teklifin görüşüldüğü Adalet Komisyonu'na giderken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Meclis Başkanı'nın Anayasa değişikliği konusunda görüşü ne?" sorusuna Bozdağ,  "Bu konuda bir görüşmemiz olmadı" karşılığını verdi.

"Olmadı mı?" sorusuna Bozdağ, "Ben konuşmamızın detayıyla ilgili bir bilgi vermiyorum, onu söylüyorum" yanıtını verdi. Bozdağ, teklifin geri çekilip çekilmemesine ilişkin bir soru üzerine, teklifin görüşüldüğünü ifade ederek, "Şu anda ben de görüşmeye gidiyorum. Oturacağım. 'Şu anda geri çekilmesi' diye bir şey yok. Teklifi geri çekmemiz söz konusu değil" dedi.

Muhalefetin İçtüzük'ten doğan haklarını biraz abartarak kullandığını belirten Bozdağ, HSYK konusunda çağrılarını yaptıklarını, partilerin ortak bir çalışma yapmak üzere biraraya gelebileceğini söyledi.

Bozdağ, işbirliğine açık olduklarını vurguladı.

Yorumlar (0)
29
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?