Körfez bankası Türkiye'deki ilk temsilciliğini açtı

Bank of Bahrain and Kuwait (BBK) ilk temsilciliğini İstanbul’da açarak Türkiye'de faaliyet göstermeye başladı.

Körfez bankası Türkiye'deki ilk temsilciliğini açtı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kuveyt'de bankacılık sektöründe faaliyet gösteren Bank of Bahrain and Kuwait (BBK), Türkiye’deki ilk temsilciliğini ticaret ve finans merkezi İstanbul’da açtı.

BBK CEO’su Reyadh Sater, atılan bu adımı değerlendirirken, BBK’nin önde gelen stratejilerinden birisinin, uluslararası genişleme ve farklılaşma olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“GCC (Körfez İşbirliği Konseyi) ülkelerinin ticari bir iş ortağı olarak Türkiye bizim için göz ardı edilemeyecek kadar büyük ve önemli bir pazar, aynı zamanda genişleme stratejimiz için de kilit ülke konumunda. Yönetim Kurulu’nun belirlediği genişleme stratejimizi temel alarak kurulan temsilciliğimiz, önümüzdeki dönemde yapmayı planladığımız birçok genişlemenin de ilk adımını oluşturuyor. Bu temsilcilik sayesinde müşterilerimizle, finansal kuruluşlarla ve Bahreyn ve GCC ülkelerinin yanı sıra Hindistan’la da ticari ilişkisi olan şirketlerle daha yakın ilişki kurabileceğiz. İki ülke arasındaki ticari ilişkileri derinleştirmek açısından da çok önemli olan bu adım sayesinde, Türkiye’yle ticari ilişki kurmak ve yatırım yapmak isteyen Bahreynli şirketlere de destek olabileceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2016, 14:28
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35