banner15

Köy korucuları özlük hakları için Ankara'da

Geçici köy korucuları temsilcileri, taleplerini iletmek üzere Ankara'ya gitti

Köy korucuları özlük hakları için Ankara'da

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kahramanmaraş bölgesinde 2 bin, Türkiye genelinde toplam 75 bini bulan geçici köy korucuları, özlük hakları için çalışmalarına hız verdi. Genel seçimden önce gündeme gelen özlük haklarının iyileştirilmesiyle ilgili adım atılmasını bekliyorlar.

Kısa bir süre önce Ankara'ya giderek Genelkurmay Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı, Savunma Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleriyle milletvekilleriyle görüşen korucular, taleplerini iletti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kahramanmaraş Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Celalettin Fırtına, 2010 seçimlerinden önce gündeme gelen özlük haklarının yeniden konuşulması gerektiğini kaydetti. Fırtına, "Kahramanmaraş genelinde 2 bini aşkın köy korucusu var. Bu insanlar, Yeşil Kart ile tedavi oluyor. 30 yıl teröre karşı mücadele eden korucularımız var. Bizim talebimiz maaşların arttırılması, Yeşil Kart yerine normal sigorta yapılması, maaşların en düşük memur maaşına göre ayarlanması, emekli maaşının arttırılması ve ruhsatlı tabanca." dedi. Taleplerini değerlendirebilecek bütün yetkililerle görüştüklerini belirten Dernek Başkanı Fırtına, "Bölgemizin milletvekilleri, AK Parti Grup Başkan Vekilimiz Mahir Ünal, Milletvekili Nevzat Pakdil ve MHP Milletvekili Mesut Dedeoğlu ile görüştük." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2012, 15:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35