Kozmik oda hakim ve savcıları için soruşturma izni

HSYK kozmik oda olarak bilinen Genelkurmay Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığında arama yapan 8 hakim ve savcıyla ilgili soruşturma izni verilmesini kararlaştırdı

Kozmik oda hakim ve savcıları için soruşturma izni

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HSYK 3. Dairesi, kamuoyunda kozmik oda olarak bilinen Genelkurmay Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığında arama yapan 8 hakim ve savcıyla ilgili soruşturma izni verilmesini kararlaştırdı.

"Kozmik odadaki gizli bilgileri dışarı sızdırmakla suçlanan" isimler arasında Seferberlik Tetkik Kurulu'nda arama yapan hakim Kadir Kayan ve savcı Mustafa Bilgili de yer alıyor.

SORUŞTURMA SUİKAST İDDİASIYLA BAŞLAMIŞTI

Dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast düzenleneceği iddiasıyla başlatılan soruşturmada, Kirazlıdere'deki Seferberlik Tetkik Kurulu'nda 2 ay boyunca arama yapılmıştı. Yargıtay üyesi olan Kadir Kayan'ın dosyası ayrılarak Yargıtay'a gönderilecek.

İMAJ ALINDIĞI İDDİASI

Kirazlıtepe'deki Seferberlik Tetkik Kurulu'ndaki özel odada iki ay süren araştırma sırasında, yasak olmasına rağmen imaj alındığı da iddia edilmişti. Bu odada, Türkiye Cumhuriyeti'nin çok gizli savaş planlarını içeren hard diskin ise daha sonra kaybolduğu belirtilmişti.

HSYK'nın bu kararı sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, casusluk soruşturması başlatması bekleniyor.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2016, 17:59
banner53
YORUM EKLE

banner39