banner39

KPSS ortaöğretim sınavı yarın

KPSS ortaöğretim sınavında yarın yapılacak. 09.30 olan KPSS saati 10.00 olarak değiştirildi. Adaylar sınav giriş belgelerini ÖSYM'nin sitesinden alabilecek.

Güncel 19.11.2016, 14:31 19.11.2016, 14:31
KPSS ortaöğretim sınavı yarın

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan KPSS ortaöğretim düzeyinde sınavı yarın yapılacak. 20 Kasım'da yapılacak KPSS ortaöğretim sınavı için 3 milyon 500 bin kişi başvuru yaptı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren "Sınava Giriş Belgesi"ni, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden edinebilecek.

120 dakika sürecek olan KPSS’de adaylar sınav süresinin ilk 90 dakikası tamamlanmadan ve son 15 dakikası içinde sınav salonunu terk edemeyecek.

Adayların kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları gerekiyor. Adaylar, sınav salonuna ilgili sınava ait Sınava Giriş Belgeleri ve nüfus cüzdanları/pasaportları kontrol edilerek alınacaklar, sıra numaralarının bulunduğu yerlere oturtulacaklar.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?