banner39

KPSS savcısı: Cumhuriyet tehdit altında

KPSS soruşturmasını yürüten savcı, Cumhuriyet'in tehdit altında olduğu yönünde deliller elde ettiğini savundu

Güncel 23.03.2015, 16:46 23.03.2015, 16:46
KPSS savcısı: Cumhuriyet tehdit altında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, KPSS'de usulsüzlük soruşturmasına ilişkin açıklamasında, Cumhuriyet'in tehdit altında olduğuna yönelik deliller elde ettiğini belirtti. 

Başsavcılığın açıklamasında "Bu soruşturmada, Cumhuriyetimizin büyük bir tehdit altında olduğu, belli bir yapıya mensup kişilerin verilen talimat ve telkinler ile devlet kurumlarına yerleşme ve sızma faaliyetine giriştikleri, örgütlü bir yapı kurarak birlikte hareket edip, bu amaç doğrultusunda kamu kurumlarına yerleşmek için sınavdan önce hile ile haksız bir şekilde elde ettikleri soruları kullandıkları, atamalarda öncelik elde ettikleri ve aileleri göz önüne alındığında milyonlarca kişinin hakkının yendiği yönünde delillere ulaşılmıştır" denildi.

Açıklama şöyle devam etti: KPSS tarihinde daha önce hiçbir dönemde Eğitim Bilimleri Alanında 120 sorunun 120'sini ve 119'unu doğru cevaplayan olmadığı halde, 2010 sınavında tam 350 kişinin 120 sorunun 120'sini de doğru cevapladığı görülmüştür. Bu 350 kişinin 70'inin karı-koca, 23'ünün akraba, 52 adayın ise aynı adreste veya aynı apartman, site veya sokakta ikamet ettiği anlaşılmıştır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?