banner15

Kral Selman yüzlerce kişilik heyetiyle Antalya'da

Suudi Arabistan Kralı Selman, G-20 Zirvesi için yüzlerce kişilik bir heyetiyle Antalya'ya geldi. Kral Selman, Antalya'da büyük bir oteli tamamen kiralayarak heyetiyle birlikte konaklamaya başladı

Kral Selman yüzlerce kişilik heyetiyle Antalya'da

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Antalya'da 15-16 Kasım'da düzenlenecek G20 zirvesine katılmak üzere Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Türkiye'ye geldi.

Özel uçağıyla Antalya Havalimanı'na gelen Kral'ı, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci karşıladı.

Karşılamanın ardından Arabistan plakalı makam aracına binen Kral Selman bin Abdülaziz, kalacağı, Kundu Bölgesi'nde bulunan dünyanın en lüks otellerinden Mardan Palace Hotel'e hareket etti. Kral ve heyetindekiler için hazırlanmış çok sayıdaki Mercedes marka araç dikkatleri çekti.

Ocak 2015'te Abdullah bin Abdulaziz'in vefatının ardından ülkenin başına geçen Selman bin Abdülaziz'in, Türkiye ile ilişkileri daha da ileriye taşımak adına bu yıl Antalya'da yapılacak olan G20 zirvesine, beraberindeki çok kalabalık bir heyetle geleceği önceden duyurulmuştu. Yaklaşık 10 gün Türkiye'de kalacağı belirtilen Kral Selman'ın Belek'te lüks bir oteli kapatması yerel ve ulusal basının dikkatini çekmişti.

Kral Selman bin Abdülaziz'in Türkiye'ye sadece G20 zirvesine katılmak için değil, aynı zamanda Ankara yönetimiyle ikili ilişkilerde bulunmak için de geldiği öğrenildi.

Kral Selman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Suriye, Mısır, Filistin ve Libya'yla ilgili konuların yanında yeni iş imkanları hakkında da görüşmeler yapacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 11:37
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35