banner15

Kullanılmayan Mavi Kart'ların parası iade

15 Temmuz'dan bu yana şehir içi ulaşımın ücretsiz olması sebebiyle yükleme yapıldıktan sonra kullanılmayan aylık Mavi kart'ların parası iade edilecek

Kullanılmayan Mavi Kart'ların parası iade

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa yetkilileri, yükleme yapıldığından bu yana kullanılmayan aylık İstanbulkart'larda bakiye iadesi yapılacağını açıkladı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 16 Temmuz sabahı İstanbul genelinde toplu ulaşım ücretsiz hale geldi. Ücretsiz ulaşımın sağlandığı bu süreçte halk arasında aylık akbil olarak bilinen mavi kartlar kullanılmaz duruma geldi. Bir aylık süresi olan mavi kartlarda kullanılamayan en az 10 günlük sürenin parası da halk arasında merak konusu oluşturdu.

Beyaz Masa yetkilileri, yükleme yapıldığından bu yana hiç kullanılmayan kartlarda bakiye iadesi yapılacağını açıkladı. Vatandaşların para iadesi için İETT Seyahat Kartı Başvuru Merkezleri'ne başvurması halinde, kullanılmayan bakiyeler EFT/Havale yoluyla geri ödenecek.

Öte yandan yüklemeden sonra dahi kullanılmış olan mavi kartlarda, kullanılmayan süre için para iadesi ya da süre uzatımı gibi bir durumun şimdilik söz konusu olmadığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2016, 10:06
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48