banner39

Kur'an'a yönelik saldırılar Sakarya'da lanetlendi

Sakarya Adalet Girişimi, Amerika Birleşik Devletleri'nde bir rahibin Kur'an-ı Kerim yakma eylemini lanetledi

Güncel 15.09.2010, 18:36 15.09.2010, 18:37
Kur'an'a yönelik saldırılar Sakarya'da lanetlendi

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Sakarya Adalet Girişimi adı altında birleşen sivil toplum örgütleri, Adapazarı kent merkezinde bir araya gelerek bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, "Bu olay Hristiyanlarla Müslümanlar arasında bir çatışma değildir. Şunu özellikle belirtelim ki ne Hristiyanlar ne de Hristiyan din adamları Müslümanların düşmanı ya da hasmı değildir. Bizler Müslümanlar olarak gerek vatandaşımız olan Hristiyanları gerekse Hristiyan dünyasının ruhanilerini böyle bir teşebbüsün içinde görmüyoruz ve görmek istemiyoruz." denildi.

11 Eylül'ün üzerinden 9 yıl geçmişken böyle bir teşebbüste bulunmanın düşündürücü olduğu belirtilen açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Tüm olumsuz çabalama ve iftiralara rağmen batıda İslamın aydınlık yüzünün hızla yayılması, Allah'ın nurunun söndürülemeyeceğinin en ibretli örneğidir. Bizler işte bu yüzden böylesine aşağılık eylemlerin tüm batı toplumuna mal edilemeyeceğinin farkındayız. Bu densizliğe cür'et edebilenler efendilerine hizmet eden birkaç soytarı ve onları aval aval seyreden zavallılardan ibarettir."
 

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?