Kürşat Mican'dan bira reklamına büyük tepki

Bir bira firması ülkemizin tarihi ve turistik mekanlarını bira kutularına nakşederek reklam faaliyetleri yaparken büyük bir yanlışa imza attı.

Güncel 19.12.2020, 21:10
Kürşat Mican'dan bira reklamına büyük tepki

Hakkari'nin Nehri köyünde bulunanan büyük alimlerin ders verdiği tarihi bir medreseyibira kutusuna nakşetti. Müslümanların tepkisini çeken bu reklama br tepkide Yesevi Alperenler Derneği Genel Başkanı Kürşat Mican'dan geldi.

Mican tepkisini şöyle dile getirdi;

Bu nasıl bir rezalet!!! 

Hiç mi utanmanız, arınız, hayanız, mukaddesata saygınız kalmadı!??

Bu iğrençliğin, bu densizliğin, bu hakaretin bir plan çerçevesinde bilinçli olarak yapıldığı ayan beyan ortadadır!

Ecdadın kemiklerini sızlatan, dini değerlere, mukaddesata, alim ve evliyalara aleni saldırı niteliğinde olan bu çirkefliği bütün Müslümanların hassaten Nakşibendi Camiasına mensup olanların gözardı etme lüksü olamaz, olmamalıdır!!

Allah rızası için herkes bunu okuyup paylaşsın ta ki sesimiz gitmesi gereken yerlere gidinceye kadar... 

Bir bira firması Türkiye'nin 81 iline ait tarihi ve turistik mekanlarını bira kutularına nakşederken;

Hakkari'nin Nehri köyünde bulunan ve yüz yıllarca Nakşibendi tarikatının dini mekanı olan ‘Kayme Sarayına’ ait fotoğrafı reklam yüzü olarak kullanmış, Mukaddes Dinimizin yasakladığı içki fotoğrafı ile Dini ve Tarihi bir Medreseyi yan yana resmedilme küstahlığı göstermiştir!!

Hem de Bin yıllık Müslüman beldesinde korkmadan, utanmadan, sıkılmadan bu deni alçaklığı yapabilmiştir!!!

Eyyy Müslüman Türk Milleti bu gidişat nereyedir!!!???

Yarın ruz-i mahşerde ataların yüzüne nasıl bakacağız??

Seyyid Taha-i Hakkari Hazretlerinin yıllarca medrese olarak kullandığı ve aynı zamanda yaşadığı yer olarak bilinen Şemdinli Kayme Sarayında,  Seyyid Sıbgatullah Arvasi(Gavs-ı Hizan), Seyyid Fehim Arvasi ve Halife Derviş  Hazretleri gibi nice önemli İslam alimleri yetişmiştir!

Toprak altında yatan Şanlı Ecdadımızı, Alim, Evliya, Seyyid, Şerif, Şehit, şuhedamızı ve tüm Müslümanların duygularını rencide eden bu şeni ilan fotoğrafları derhal kaldırılmalı, bu tiksinti verici, iğrenç reklamı yapma cüretinde bulunan haysiyet yoksunu, ahlak ve edep fukarası soysuz güruh derhal gereken cezaya çarptırılmalıdır!!! Bu terbiyesizlik ve hadsizlik yanlarına kar kalmamalıdır. Son günlerde değneksiz köy bulmuş din ve milliyet düşmanları, küffarın içimizdeki taşeronları buldukları her platformda dine ve dini değerlere çatmaktalar!!!
Herkes cibiliyetinin gereğini yapar!!

Ey Müslüman Türk Milleti artık uyan; dinine, mukaddesatına, dini ve tarihi değerlerine, İslam alimlerine, kıymetli hocalarımıza, fikir adamlarına sahip çık!!

Uyanıp, silkelenip, bilinçlenip kendimize gelmezsek İslam Alemi içine düştüğü sıkıntılardan asla kurtulamayacaktır!!!

Son nefesimize kadar din, milliyet ve mukaddesat düşmanlarıyla mücadelemize Allah’tan gayri kimseden korkmayarak devam edecek,  davamızdan biiznillah dönmeyecek, Türk İslam Medeniyetine darbe üstüne darbe vurmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz!!!

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?