banner15

Kurtulmuş: Müdahaleden çekinmeyiz!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Musul'da Türkiye'yi tehdit eden bir durum olursa, müdahaleden çekinmeyeceklerini söyledi

Kurtulmuş: Müdahaleden çekinmeyiz!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Musul operasyonu ile ilgili olarak “İstediğimizin dışında bir şey yürümüyor. Türkiye'yi tehdit eden bir durum olursa müdahaleden çekinmeyiz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TRT Haber canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kurtulmuş'un konuşmasından satır başları şöyle:

Türkiye'nin Başika'daki varlığı tesadüfen ortaya çıkmış değildir. Tamamen meşrudur. Başika ile ilgili tüm tedbirler alınmıştır, askerlerimizin güvenliği sağlanacaktır.

Musul operasyonunda şu ana kadar Türkiye'nin tezleri dışında bir şey olmadı.

Türkiye'nin Musul'da söz sahibi olmasından birileri rahatsız oluyor. Eninde sonunda bölgedeki bütün denklemlerde Türkiye olacaktır. Bunu ABD de biliyor, Rusya da biliyor.

Bağdat Irak'ın en önemli şehrini (Musul'u) tek kurşun atmadan terör örgütüne teslim etmiştir. Irak hükümeti önce buna cevap versin.

Şu ana kadar Musul'da bizim istediğimizin dışında bir şey yürümüyor. Türkiye'yi tehdit eden bir durum olursa müdahaleden çekinmeyiz. Uluslararası camia Musul'daki yapının korunması için çabalamalı.

Yenikapı ruhunun içinin boşaltılmaması için gayret edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2016, 22:33
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48