banner15

Kütüphane için minareye çıkılıyor

Beykoz Karlıtepe Merkez Camii'nin minaresinde bulunan kütüphane ilgililer tarafından ziyaret ediliyor

Kütüphane için minareye çıkılıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Beykoz'un Gümüşsuyu Mahallesine bağlı Karlıtepe Mevki'nde 3 bin 500 metrekarelik alan üzerinde inşa edilen caminin minaresindeki kütüphane meraklıların ziyaretini bekliyor.

Beykoz'un en yüksek yerleşim alanlarından birisi olan Karlıtepe Mevki'nde yapımına 2008 yılında başlanan ve Karlıtepe Cami Yaptırma Derneği tarafından bitirilerek ibadete hazır hale getirildi.

Karlıtepe Mevki'nde 3 bin 500 metrekarelik Din Tesis Alanı üzerinde inşa edilen Karlıtepe Merkez Cami, toplamda 420 metrekare oturumlu ve 3 katlı olarak tasarlandı. Ana ibadet mahallinde 200 metrekare mahfel katı inşa edilirken, bu kat kubbe ile örtüldü. Mahfil ile birlikte toplam bin 100 kişilik ve alt kat ile beraber de toplamda bin 800 kişilik kapasiteye sahip Cami, çevresindeki yapılarla da dikkat çekti.

Dini Tesis'te 4-6 yaş Kur'an Kursu, 2 adet lojman, 1 adet misafirhane, gasilhane, dernek binası, şadırvan, kütüphane, gelir getiren restaurant ve market yer alıyor.

Karlıtepe Merkez Cami yanında duran Kule Binanın, iki hayırsever tarafından inşa edildiği biliniyor ve kütüphane de bu kulenin içinde yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 10:34
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35