banner15

KYK personel alımı başvuru sonuçları açıklandı

2018 Ağustos itibariyle başvurularının başladığı ve geçtiğimiz hafta başvurularının sona erdiği Kredi ve Yurtlar Kurumu personel alımı sonuçları açıklandı

KYK personel alımı başvuru sonuçları açıklandı

İŞKUR aracılığı ile 3 bine yakın kişinin istihdam edileceği KYK personel alımı başvuru sonuçları açıklandı. 2018 Ağustos itibariyle başvurularının başladığı ve geçtiğimiz hafta başvurularının sona erdiği Kredi ve Yurtlar Kurumu personel alımı ilanı büyük ilgi görmüş ve yurttaşlar başvuru sonuçları konusunda araştırmalarına başlamıştı. KYK personel alımı sonuçları, İŞKUR kura çekimi sonuçları araştırılıyor. İşte İŞKUR KYK personel alımı başvuru sonuçları hakkında merak edilen detaylar...

Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde güvenlik görevlisinden, kaloriferciye kadar yaklaşık 3 bin kişiyi kurum bünyesinde istihdam edecek. KYK personel alımı başvuru sonuçları bugün yoğun olarak araştırılıyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda personel olarak çalışmak isteyen bireyler, geçtiğimiz hafta başvurularının tamamlandığı personel alımı ilanına başvurmuş ve sonuçları beklemeye koyulmuştu. Bugün KYK'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklama ile, personel alımı başvuru sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Böylece sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların ismi belli oldu.

KYK personel alımı başvuru sonuçları http://yurtkur.gsb.gov.tr/ üzerinden ilan edildi. Adaylar, duyurular bölümünde yer alan "GÜVENLİK GÖREVLİSİ, BAKIM ONARIM VE İKLİMLENDİRME/KALORİFERCİ SÜREKLİ İŞÇİ ALIMINA BAŞVURAN ADAYLARIN DİKKATİNE" ilanına tıklayarak sözlü sınava katılıp katılamayacaklarını sorgulayabilir.

GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ

Göreve başlamaya hak kazanan adaylar ilgili il müdürlüklerine istenilen belgeleri belirtilecek tarihe kadar şahsen teslim edeceklerdir. Posta, kargo veya kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Ancak fiilen askerlik görevinde bulunanlar ile hastalık veya doğum mazereti nedeniyle belgelerini teslim etmeye gidemeyecek durumda olanlar (durumlarını belirten askerlik belgesi, doğum raporu veya hastalık raporu ibraz etmeleri kaydıyla) belgelerini yakınları aracılığıyla teslim edebileceklerdir.

Belgeleri teslim alınan adayların, Arşiv Araştırmasının sonuçlanmasını müteakip yazılı tebligat yapılmak suretiyle göreve başlamaları sağlanacaktır.

Doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle gelemeyecek durumda olanların; bu durumlarını belgelendirmeleri halinde kanuni mazeretlerinin sona ermesini göreve başlamaları sağlanacaktır.

.

YORUM EKLE

banner39

banner37

banner35