banner39

'Lauft Weg' uyarısı can kurtardı

Sultanahmet Meydanı'nda dünkü canlı bomba saldırısının hemen öncesinde saldırganı fark eden turist rehberi Sibel Şatıroğlu'nun gruba kaçın diye bağırması daha fazla can kaybının olmasını önledi.

Güncel 13.01.2016, 10:25 13.01.2016, 10:51
'Lauft Weg' uyarısı can  kurtardı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sultanahmet Meydanı'nda dün gerçekleşen terör saldırında 11 turist hayatını kaybetti. Canlı bombayı son anda gören turist rehberi Sibel Şatıroğlu’nun “Kaçın” diye bağırması ölü sayısının artmasını önledi.

Hürriyet gazetesinden Eyüp Serbest ve Burcu Purtul Uçar'ın haberine göre, patlamadan önce Almanca "Lauft Weg" yani "Kaçın" diyerek daha fazla can kaybı olmasını önleyen Alman kafilesi rehberi Sibel Şatıroğlu, ayağından yaralandı ve kulaklarında duyma kaybı meydana geldi. Tedavisi süren Şatıroğlu, emniyet güçlerine şunları söyledi:

“20- 25 kişilik gruba Dikilitaş ile bilgi aktardığım sırada grup içinden ‘tık’ şeklinde ince bir ses geldi. Sesin normal olmadığını fark ettim ve sağa sola baktım. Grup içinde Türk vatandaşına benzeyen modern giyimli temiz yüzlü, top sakallı bir genç olduğunu fark ettim. Gencin bombaya ait pimi çektiğini gördüm, Almanca ‘Kaçın’ diye bağırdım. Kaçışmaya başladık. Zaten bomba anında patladı.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?