banner39

Lavrov ve Cevad Zarif İdlib'i görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ve İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede taraflar, ABD'nin İdlib'deki kimyasal saldırı sonrası Suriye'nin hava üssünü vurmasının hukuka aykırı olduğunu vurguladı.

Güncel 11.04.2017, 10:11 11.04.2017, 10:11
Lavrov ve Cevad Zarif İdlib'i görüştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile İran Dışişleri Bakanı Mohammed Cevad Zarif telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede, Suriye'nin İdlib kentinde meydana gelen kimyasal saldırıların ardından yaşananlar ele alındı.

Konuyla ilgili Rusya Dışişleri Bakanlığı resmi sayfasından yapılan açıklamada tarafların kimyasal saldırının tarafsız olarak soruşturulması gerektiği konusunda fikir birliğinde oldukları bildirildi.

Açıklamada, "Görüşme sırasında ABD'nin Suriye'deki hava üssüne düzenlediği saldırı sonrası Suriye'deki gelişmeler ele alındı. Her iki taraf, bağımsız devlete karşı bu tür saldırgan faaliyetlerin başta BM Anlaşması olmak üzere uluslararası hukuka aykırı olduğunu, bölgesel güvenlik için tehdit oluşturduğunu ve uluslararası terörizmle mücadeleye zarar verdiğini vurguladı. Lavrov ve Zarif, İdlib'te yaşanan ve çok sayıda sivilin ölümüne yol açan kimyasal saldırının tarafsız soruşturulması çağrısında bulundu." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?