banner15

Lice'de PKK'ya son 5 yılda büyük darbe

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde güvenlik güçlerince yapılan narkoterör operasyonlarında PKK'nın uyuşturucu ticaretine büyük darbe vuruldu

Lice'de PKK'ya son 5 yılda büyük darbe

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde güvenlik güçlerince düzenlenen narkoterör operasyonlarında PKK'nın uyuşturucu ekimine ve ticaretine büyük darbe vuruldu. İlçede son 5 yılda yaklaşık 84 ton esrar ile 81 milyon kök Hint keneviri ele geçirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca PKK'nın finans kaynağı uyuşturucu üretim ve ticaretine yönelik mücadele yoğun şekilde sürdürülüyor.

Dağlık ve ormanlık alanda, aralarında örgütün sözde üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek, bölgede örgüt mensuplarınca kullanılan sığınak, barınak, depo alanlarını tahrip etmek ve örgütün finans kaynağı olan uyuşturucu ekim alanlarını imha etmek amacıyla başlatılan operasyonlar başarıyla yürütülürken, bu kapsamda, bölgede güvenlik güçlerince belirlenen arazilerdeki kenevirlerin imha çalışmaları gerçekleştirildi.
Yetiştirilen uyuşturucuyla terör örgütü PKK'nın finans kaynağı olarak hayati öneme sahip Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yapılan operasyonlarla terör örgütüne büyük darbe vuruldu.

Tonlarca esrarın ele geçirildiği Diyarbakır'ın Lice ilçesi, uyuşturucuyla mücadeleye damgasını vururken, her geçen yıl ele geçirilen uyuşturucu miktarı katlanarak arttı.

Lice ilçesinde güvenlik güçlerince son 5 yıl içerisinde düzenlenen narkoterör operasyonlarında, 28 ton 618 kilogram toz esrar, 55 ton 559 kilogram kubar esrar ve 81 milyon 355 bin 978 kök Hint keneviri ele geçirildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2016, 12:01
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48