Liderler Dünya İnsani Zirvesi için İstanbul'da

Zirveye katılmak üzere, BM Genel Sekreteri Ban ve çok sayıda lider İstanbul'a geldi

Liderler Dünya İnsani Zirvesi için İstanbul'da

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dünya İnsani Zirvesi'ne katılmak üzere çeşitli ülkelerden devlet ve hükümet başkanlarının Türkiye'ye gelişi devam ediyor.

Bu çerçevede İstanbul'a gelen Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev ve eşi Mihriban Aliyeva'yı Atatürk Havalimanında Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Hava Harp Okulu Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Fethi Alpay ile diğer ilgililer karşıladı.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı ise İstanbul Vali yardımcıları Haluk Nadir, İsmail Gültekin, Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilciliği Başkatibi Abdi Noyan Özkaya ile öteki yetkililer karşıladı. 

Öte yandan zirveye katılmak için Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Tunus Başbakanı Habib es-Sıyd, Lübnan Başbakanı Temmam Selam, Moritanya Cumhurbaşkanı Muhammed Veled Abdülaziz de İstanbul'a geldi.

BM GENEL SEKRETERİ BAN DA GELDİ

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, 23-24 Mayıs'ta İstanbul'da yapılacak Dünya İnsani Zirvesi'ne katılmak üzere Türkiye'ye geldi.

Katar Havayolları'na ait bir uçakla 15.30'da gelen Ban'ı eşi Ban Soon Teak'ı Atatürk Havalimanı apronundaki özel alanda Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Hava Harp Okulu Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Fethi Alpay ile diğer ilgililer karşıladı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2016, 17:39
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35