banner39

Liderler oyunu kullandı

AK Parti lideri Davutoğlu Konya'da, HDP lideri Demirtaş ise İstanbul'da oyunu kullandı

Güncel 07.06.2015, 12:47 07.06.2015, 17:48
Liderler oyunu kullandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, memleketi Konya'da Şükrü Doruk Anadolu İmam Hatip Kız Lisesi'nde oyunu kullandı.

Yürüyerek oy kullanacağı Şükrü Doruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine giden Davutoğlu, oy kullanacağı okula gelişinde tezahüratlarla karşılandı. Davutoğlu, daha sonra okul binasına geçti. Okul koridorlarında vatandaşlarla sohbet eden, hediye edilen çiçeği alan Davutoğlu, daha sonra oyunu kullanacağı 2248 numaralı sandığın olduğu sınıfa geçti.

Burada sandık görevlileriyle tek tek tokalaşan Davutoğlu, oy pusulası, zarfı ve mührü aldıktan sonra kabinde oyunu kullandı.

Oy kullandıktan sonra sandık görevlileri ve gazetecilerle tokalaşan Başbakan Davutoğlu, vatandaşların yoğun ilgisi arasında okuldan ayrılarak konutuna geçti.

KILIÇDAROĞLU OY KULLANDI

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birilkte oyunu Ankara'nın Çankaya ilçesine bağlı Çukurambar'da bulunan Arjantin İlkokulu'nda kullandı.

BAHÇELİ ANKARA'DAYDI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 25'inci Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi için oyunu Anıttepe Ortaokulunda kullandı.

Okula saat 11.50'de gelen Bahçeli, görevlilerin belgelerini kontrol etmesinin ardından 1311 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Sandığa oy zarfını attıktan sonra basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Devlet Bahçeli, seçimlerin millet için hayırlı sonuçlar vereceğine inandığını söyledi.

DEMİRTAŞ İSTANBUL'DA

HDP Eş Genel Başkanı SelahattinDemirtaş, milletvekili genel seçimi için oyunu Sultanbeyli Mevlana Ortaokulu'nda kullandı.

Demirtaş, görevlilerin nüfus cüzdanını kontrol etmesinin ardından "1114" numaralı sandıkta oy verdi.

Demirtaş, oy verdikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimin hayırlı olmasını dileyerek, zorlu, zahmetli, sıkıntılı bir seçim kampanyasını tamamladıklarını söyledi.

Türkiye'nin tüm illerinde sandık başında olunacağını hatırlatan Demirtaş, "Herkes vicdani kanaatince, özgürce, iradesi çerçevesinde oylarını sandığa atacak. Bütün dileğimiz, temennimiz odur ki inşallah akşam sandıklar açıldığında Türkiye'nin iç barışına, özgürlüğüne, demokrasisine katkı sunacak bir sonuç çıkacaktır" dedi.

Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?