Liseye başlayan öğrencilere etkinlik adı altındaki simit atma rezilliğine inceleme başlatıldı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Kadıköy Anadolu Lisesindeki "etkinliğe" ilişkin inceleme başlatıldığı bildirildi.

Liseye başlayan öğrencilere etkinlik adı altındaki simit atma rezilliğine inceleme başlatıldı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kadıköy Anadolu Lisesindeki "etkinliğe" ilişkin inceleme başlattı.

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, lisede yeni eğitim öğretim yılı açılış töreni sırasında yapılan "etkinliğe" değinildi.

Açıklamada, "Kadıköy Anadolu Lisesinde, yeni eğitim öğretim yılı açılış töreni sırasında 'Liseye yeni başlayan öğrencileri karşılama' adı altında gerçekleştirildiği ifade edilen söz konusu 'etkinlik'le ilgili olarak müdürlüğümüzce inceleme işlemi başlatılmıştır." ifadeleri yer aldı.

Kadıköy Anadolu Lisesi'ne ilk kez giriş yapan yeni öğrenciler, nimete saygısızlıkla karşılandı. Yere atılan onlarca simit, sosyal medya kullanıcılarının tepkisine neden oldu.

Nimet diye yerde bulsak öpüp kenara koyduğumuz simitler parça parça atılıyor. Öğretmenler ve okul idaresinin de bu durumu normal karşılayıp alkışlaması dikkatlerden kaçmadı.

Atılan simitlerin bayat olduğu ve tören sonrası toplanıp hayvanlara verildiği açıklaması nimetin yerlere ve insanlara taş gibi fırlatılması abesle iştigal hareketi hoş görmek ya da espri ile hafiflestirmek mümkün değil.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 09:06
banner53
YORUM EKLE

banner39