banner39

Mahkeme Mustazaf- Der'i kapattı...

Mevlid-i Şerif etkinlikleriyle yüzbinleri bir araya getiren Mustazaflar İle Dayanışma Derneği mahkeme kararıyla kapatıldı

Güncel 11.05.2012, 17:15 11.05.2012, 18:41
Mahkeme Mustazaf- Der'i kapattı...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genel Merkezi Diyarbakır'da bulunan Mustazaflar İle Dayanışma Derneği (Mustazaf-Der), resmen kapatıldı. "Haksız ve Hukuksuz" bulunan karara ilişkin tüm şube başkanlarının katılımıyla Diyarbakır'da istişare toplantısı ve ardından basın açıklaması yapılacak.

İlke Haber Ajansı'nın haberine göre organize ettiği Mevlid-i Şerif etkinlikleriyle yüz binleri bir araya getiren Mustazaflar İle Dayanışma Derneği (Mustazaf-Der), mahkeme kararıyla kapatıldı. Kapatılma kararı ile ilgili tüm şube başkanlarının katılımıyla yarın Diyarbakır'da basın açıklaması yapılacağı duyuruldu.

Konu ile ilgili derneğin resmi sitesinden yapılan açıklamada, "Sosyal, kültürel ve özellikle ekonomik yönden mağdur ve mahrum bırakılmış olan halkımızın toplumsal bir silkinişle yeniden kalkınması ve inşası yolunda faaliyetler yürüten derneğimiz, hukuk cinayeti olarak nitelendirilebilecek bir kararla kapatılmıştır. Tamamen haksız ve hukuksuz bir şekilde verilen/onanan kapatma kararına ilişkin şubelerimizin katılım göstereceği istişare toplantısının ardından, verilen kararla ilgili bilgilendirme ve basın açıklaması yapılacaktır" denildi.

banner53
Yorumlar (1)
mustazaf 9 yıl önce
kapatmış olsalar bile gönüllerdedir mustazafder.kapatmak çare değil.
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?