Mahmud Efendi taburcu edildi

Mahmud Ustaosmanoğlu (Mahmud Efendi), sağlık kontrollerinin yapılması amacıyla yaklaşık 4 gün kaldığı Bursa'daki hastaneden ayrıldı

Mahmud Efendi taburcu edildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsmailağa Camii eski İmamı Mahmut Ustaosmanoğlu, tedavisiyle ilgili kontrollerin yapılması amacıyla 27 Ağustos'ta geldiği Bursa'daki hastaneden taburcu edildi.

Uzun süredir idrar yolu enfeksiyonu tedavisi gören Ustaosmanoğlu'nun, kentte bir özel hastanede gerçekleştirilen sağlık kontrolleri tamamlandı.

Hastaneden taburcu edilen Ustaosmanoğlu, kalabalık bir grup eşliğinde araca binerek, Uludağ'daki Hüseyinalan köyünde bulunan evine gitmek üzere buradan ayrıldı.

Ustaosmanoğlu'nun avukatı Ramazan Arıtürk, hastanede, gereken tüm işlemlerin yerine getirildiğini söyledi.

Bu süreç sonrası Ustaosmanoğlu'nun taburcu edildiğini dile getiren Arıtürk, şöyle konuştu:

"Doktorlarının yaptığı kontroller neticesinde sağlığının yerinde olduğu, bundan sonraki süreçte bir müddet daha evinde istirahat etmesinin yararlı olacağı söylenmiştir. Muhterem hocaefendi, sevenlerine, ümmet için dua etmeleri tavsiyesinde bulunmuştur. Hastanede bulunduğu süreçte kendisini ziyaret eden, telefonla arayan ve 'geçmiş olsun' dileklerini ileten herkese teşekkür etmiştir."

Marifet Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Muhammed Keskin ise yaptığı yazılı açıklamada, Ustaosmanoğlu'nun tahlillerinde herhangi bir soruna rastlanmadığını, bundan dolayı doktorlarının, taburcu edilmesine karar verdiğini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2013, 16:34
banner53
YORUM EKLE

banner39