Malatya'daki fuar Suruç için iptal edildi

Malatya'da düzenlenecek 22. Malatya Genel Sanayi Ticaret Fuarı ve Kayısı Festivali Suruç ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle iptal edildi

Malatya'daki fuar Suruç için iptal edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Malatya'da düzenlenecek 22. Malatya Genel Sanayi Ticaret Fuarı ve Kayısı Festivalinin iptal edildiği bildirildi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır yaptığı yazılı açıklamada, Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’ndeki terör saldırısını kınadığını belirterek, şunları kaydetti:

"Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde terör saldırısı sonucu meydana gelen patlamada 30 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi, millet olarak bizleri derin bir üzüntüye gark etmiştir. Öncelikle bu saldırı nezdinde bütün provokatif hain saldırıları lanetliyorum. Terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum."

Her zaman bir ve beraber olan Türk milletinin bu hain saldırının ardından dik durarak teröre asla ve asla prim vermeyeceğini dile getiren Çakır, terör saldırısı nedeniyle 29 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan 22. Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ve Kayısı Festivalinin iptal edildiğini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 23:59
banner53
YORUM EKLE

banner39