banner39

Malatya'daki provokasyon gazeteciyi işinden etti

Malatya'daki provokasynu sosyal paylaşım sitesinde yorumlayan muhabir, başka muhabirlerin yorumu haber yapmasıyla işinden oldu

Güncel 30.07.2012, 17:31 30.07.2012, 18:05
Malatya'daki provokasyon gazeteciyi işinden etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Beyazgazete Muhabiri Muammer Yaşar, Facebook'ta bir paylaşıma yazdığı yorum yüzünden işinden oldu.

Malatya 'nın Doğanşehir İlçesi Sürgü Beldesi'nde Ramazan davulcusu ile tartışan Alevi ailenin oturduğu evin taşlanması sosyal paylaşım sitelerine taşındı. Bezaygazete muhabiri de konuyla ilgili yorumlarda bulundu. Yorumlarında, Ramazan'a saygı gösterilmediği için olayın meydana geldiğini ima eden yorumla yazan muhabir, Radikal gazetesinden muhabirlerin hedefi oldu. Radikal gazetesi muhabirlerinin haber yaptığı muhabir, çalıştığı kurumdan kovuldu.

MUHABİR NE YAZMIŞTI?

Radikal'in haberine göre, kendisi de Sivaslı olan Beyazgazete muhabiri Yaşar, Facebook'ta yazdığı yorumla, Sivas katliamını onayladığını da ima etti. Facebook 'taki yorumunda, "O yamyam aile de mübarek Ramazanın simgesi olan davuldan rahatsız olmayacak. Nasıl bizler sizin ceminizden, deminizden rahatsız değilsek, siz de artık hazmedin. Etmezseniz yakarlar da, yıkarlar da gardaşım. Herkes akıllı olacak, herkes inancına saygılı olacak" yazan Muammer Yaşar, gelen tepkiler üzerine, "Ufuk, hayvan artığı bir soru bu. Aleviler neden hep müslüman mahallesinde salyongoz satarlar? Satarlarsa tıpkı bizim can Sivasımızda olduğu gibi sizi yakarlar oğlum" dedi.

Olayın duyulmasının ardından Beyazgazete yönetimi, Muammer Yaşar'ın işine son verildiğini açıkladı.

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü