banner15

Malatya'ya yedi askeri uçak indirildi: 153 gözaltı

Malatya'da 7 askeri uçağa operasyon... 39 havacı asker gözaltına alındı. Malatya İkinci Ordu içinde de zaman zaman çatışmalar ve sonrasında gözaltılar sürüyor. Sabahtan bu yana karargah içinde 114 askerin gözaltına alındığı belirtiliyor

Malatya'ya yedi askeri uçak indirildi: 153 gözaltı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Darbe girişimiyle ilgili 2. Ordu Komutanlığında düzenlenen operasyonda 114 kişi silahlarıyla gözaltına alındı. Operasyon devam ediyor.

Alınan bilgiye göre, darbeci askerlerin alınması için polis ve askerlerin 2. Ordu Komutanlığındaki operasyonu kapsamında farklı rütbelerden 114 kişi silahlarıyla yakalandı. 2. Ordu Komutanlığı önündeki vatandaşlar, darbeci askerlerin karargahtan çıkarılması sırasında tepki gösterdi.

Askerleri linç etmek isteyenleri, polis ekipleri engelledi. Komutanlıktaki operasyon sürüyor.

Bu arada, talimatlara uymayan 7 askeri kargo uçağı, kapatılmasına rağmen Malatya Havalimanı'na radar yardımıyla iniş yaptı. Uçaklardaki 39 darbeci asker gözaltına alındı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Erhaç Havalimanı'nda darbeci askerlerin bulunduğu öğrenilen kargo uçaklarının kalkışını engellemek için alana iş makineleri, kamyon ve otobüsler sevk etmişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2016, 14:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35