banner15

Maltepe ve Hasdal kışlaları Çorlu'ya naklediliyor

Başbakan Yıldırım, Hasdal ve Maltepe'deki kışlaların Çorlu'ya nakledileceğini söyledi

Maltepe ve Hasdal kışlaları Çorlu'ya naklediliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Harp okullarının kapatıldığını söylüyorlar. Bunlar doğru değildir. Harp okulları aynen devam edecektir. Okullara girişteki kısıtlamaları ortadan kaldırdık." dedi.

Yıldırım, partisinin TBMM grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Hasdal ve Maltepe kışlalarının kapatılacağını belirten Yıldırım, bunların Çorlu bölgesine nakledileceğini söyledi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Meclis Grup toplantısında yaptığı konuşmada, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

15 Temmuz hain darbe girişiminin hem devlette hem de millette açtığı yarayı ve tahribatı onarmak için Meclis Grubu ve hükümet olarak olağanüstü bir gayret içinde olduklarını belirten Yıldırım, darbe girişiminin daha ilk saatlerinden itibaren yurdun her köşesinde savcıların derhal harekete geçtiğini ve hukukun işlemeye başladığını hatırlattı.

"Bu süreç içinde ekonomi yönetiminde asla bir boşluk olmamış, en ufak bir sorun yaşanmamıştır." diyen Yıldırım, "Kahraman Türk milleti her konuda olduğu gibi ekonomi konusunda da üzerine düşen görevi yapmış, darbe günüyle başlayan bugüne kadar geçen süre içinde 11 milyar dolar parasını bozdurarak Türk ekonomisinin gücüne güç katmıştır. Bürokrasi hiçbir şey olmamış gibi ilk günden tam bir hassasiyet ve verimlilikle çalışmasını sürdürmüştür." ifadelerini kullandı.

YENİKAPI'DA DÜZENLENECEK 'DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ'

Yıldırım, 7 Ağustos Pazar günü İstanbul'da "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" gerçekleştireceğini belirterek, "Cumhurbaşkanımızın riyasetinde gerçekleştirilecek bu mitinge AK Parti olarak bütün teşkilatlarımızla katılacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı doğrultusunda hepimiz Yenikapı'da hazır olacağız, Yenikapı'da tarihin, demokrasimizin en büyük mitingini gerçekleştireceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın parti liderlerine yaptığı çağrıyı tekrarlayan Yıldırım, "Gün birlik günüdür, gün beraber olma günüdür. Dolayısıyla CHP liderini, MHP liderini ve partilileri bu büyük buluşmaya davet ediyorum." diye konuştu.

'DEVLETİMİZ DE MİLLETİMİZ DE UÇURUMUN KENARINDAN DÖNDÜ'

"Bu hain örgütü ve bölücü terör örgütünü adeta jiletle kazır gibi bu mübarek topraklardan kazıyıp atacağız." diyen Yıldırım, şunları kaydetti: 

"Bu örgütlerin hem içeride hem dışarıda Türkiye'ye zarar vermemesi için her tedbiri kararlılıkla bugüne kadar aldık, almaya devam edeceğiz.15 Temmuz akşamı Türkiye kelimenin tam anlamıyla uçurumun kenarından dönmüştür. Eğer 15 Temmuz başarılı olsaydı bugün ne anayasa olacaktı ne hukuk işleyecekti ne de Gazi Meclis var olacaktı. Devletimiz de milletimiz de uçurumun kenarından dönmüştür."

'HAİN YUVALARINI KAPATTIK'

Başbakan Binali Yıldırım, 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile hain temizliğine başladıklarını belirterek, "FETÖ/ PDY ile irtibatı bulunan 35 sağlık kuruluşunu, bin 45 eğitim kuruluşunu, 104 vakıf ve bin 125 derneği, 15 üniversiteyi, 29 sendika, federasyon, konfederasyonu diğer bir deyişle ajan yuvalarını, hain yuvalarını kapattık. Kamuda benzeri bir temizliği başlattık ve devam ediyoruz. Yargıda, yine bu Haşhaşileri tek tek tespit ettik, meslekten çıkarıyoruz." dedi.

'BU DÜZENLEMELER TSK'YI ZAYIFLATMAYACAK GÜÇLENDİRECEK'

Başbakan Yıldırım, KHK ile en büyük ve en köklü düzenlemeleri Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içinde yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Bu düzenlemeler, altını çizerek ifade ediyorum, Türk Silahlı Kuvvetlerimizi zayıflatmayacak, tam aksine daha güçlü, her türlü tehdide düne göre daha da hazırlıklı hale getirecektir. Çünkü dünyada tehdit şekilleri değişiyor, tehdit öncelikleri değişiyor, bu değişen yakın, orta, uzun vadeli tehditlere karşı silahlı kuvvetlerin yeniden yapılanması ve hazır hale gelmesi, bütün enerjisini asli işlerine harcaması geleceğimiz için, ülkemizin güvenliği için, bölge güvenliği için olmazsa olmazdır."

'HİÇBİR DARBECİ ATATÜRKÇÜ DEĞİLDİR' 

Her darbenin, darbe teşebbüsünün en başta Mustafa Kemal'in hatırasını, onun açılışına öncülük ettiği Millet Meclisi'ni yaraladığını aktaran Yıldırım, "Hiçbir darbeci Atatürkçü de değildir, Kemalist de değildir, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir mensubu, hatta bu ülkeye de ait değildir." dedi. 

Başkan Yıldırım, düzenlemelerle orduya sızan teröristleri tek tek temizlediklerini ve orduyu kendi kökleri, öz ruhuyla buluşturduklarını kaydetti.

'HARP OKULLARI AYNEN DEVAM EDECEK'

Askeri liselerin kapatıldığını hatırlatan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Harp okullarının kapatıldığını söylüyorlar. Bunlar doğru değildir. Harp okulları aynen devam edecektir. Yaptığımız şudur: Askeri liseleri kapattık, artık harp okullarına nasıl üniversiteden herkes girebiliyorsa, o şekilde bütün liselerden; meslek liselerinden, imam hatip liselerinden, düz liselerden herkes harp okuluna girecek. Sınavı kazanan, şartları yerine getiren her vatan evladı bu kurumdaki şerefli görevini alacak. Okullara girişteki kısıtlamaları ortadan kaldırdık."

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2016, 14:14
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35