banner15

Manisa valisi özür diledi

Manisa valisi Erdoğan Bektaş hakkında, kelepçe olayıyla ilgili kullandığı, "Toplumda çok olumlu bir imajla algılanan başörtülü bayanlar" ifadesi nedeniyle inceleme başlatıldı. Bu arada vali yaptığı açıklamayla özür diledi

Manisa valisi özür diledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Manisa’da başörtülü kadınlara kelepçe takılmasıyla ilgili kullandığı ifadeler nedeniyle vali hakkında inceleme başlatıldı.

İçişleri Bakanı Selami Altınok, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş hakkında "inceleme ve gerekiyorsa soruşturma yapmak üzere" mülkiye müfettişi görevlendirdiğini bildirdi.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 10 Kasım'da aralarında Fethullah Gülen'in de yer aldığı 35 kişi hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Gözaltına alınan türbanlı kadınlar kelepçeyle emniyete götürülmüştü.

VALİ ÖZÜR DİLEDİ

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, "Özensiz bir dil kullanılmasından dolayı, başta kadınlarımız olmak üzere, tüm vatandaşlarımızdan özür diliyorum" dedi.

KELEPÇE OLAYI

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla olayla ilgili inceleme başlatılmıştı. Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, "kelepçeli gözaltı" haberlerine ilişkin soruşturma kapsamında geçici olarak açığa alınarak görevinden uzaklaştırılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 17:03
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35