Mardin'de bin 850 kilogram patlayıcı

Mardin'de 500 kilogramı yola döşenen bin 850 kilogram patlayıcı tespit ve imha edildi

Güncel 31.01.2017, 08:35 31.01.2017, 08:35
Mardin'de bin 850 kilogram patlayıcı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mardin'in Savur ilçesinde düzenlenen operasyonda, PKK'lılarca yola tuzaklandığı tespit edilen 500 kilogram patlayıcı ile bir evin bodrum katında bulunan bin 350 kilogram patlayıcı imha edildi.

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, Savur ilçesine bağlı Şenocak Mahallesi kırsalında, PKK mensupları tarafından yola patlayıcı madde döşendiği ve boş bir evin bodrum katında patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemelerin depolandığı bilgisi üzerine, İl Jandarma Komutanlığınca operasyon başlatıldığı belirtildi.

Operasyonda, evin bodrumunda yapılan aramada patlamaya hazır 28 çuval içerisinde bin 350 kilogram amonyum nitrat, 40 litre benzin, 50 metre kablo ve 17 boş bidonun ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, bölgede yapılan arama tarama faaliyetlerinde de yola tuzaklanmış 500 kilogram el yapımı patlayıcının tespit edildiği aktarıldı.

PATLAYICILAR KONTROLLÜ ŞEKİLDE İMHA EDİLDİ

Patlayıcıların ele geçirilen diğer malzemelerle birlikte kontrollü şekilde imha edildiği vurgulanan açıklamada, yoldaki patlayıcının imhası sonrasında yaklaşık 3 metre derinliğinde ve 13 metre genişliğinde bir çukurun oluştuğu kaydedildi.

Bölgede yürütülen arama tarama faaliyetleri ve operasyonların devam ettiği belirtildi.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?