banner15

'Maskeli ihbarcı' kamerada

"Yasadışı yapılanma" ile mücadale kapsamında göreve getirilen emniyet müdürü hakkında isimsiz ihbarlarda bulunan kişinin PTT'deki görüntüleri ortaya çıktı; ancak görüntülerdeki kişi maskeli olduğu için kimliği tespit edilemedi

'Maskeli ihbarcı' kamerada

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mersin'de "Yasadışı yapılanma" operasyonlarını yürüten şube müdürü hakkında asılsız ihbarlarda bulunan kişinin izine rastlandı. 66 kişinin yargılandığı "Paralel Yapılanma" davasının dosyalarına da giren kişinin kimliği ise henüz tespit edilemedi.

Mersin’de, 1 Ocak 2014’te Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürü olarak atanan Emniyet Müdürü Volkan İmişçi hakkında yapılan isimsiz ihbarları yapan kişi tespit edildi.

İmişçi, Silifke İlçe Emniyet Müdürü’yken Mersin’de başlatılan yasadışı dinleme operasyonu kapsamında İstihbarat ve Organize Suçlar Şubesi müdürleri görevden alınınca, KOM Şube’nin başına getirildi. Bu tarihten sonra Volkan İmişçi hakkında Mersin Başsavcılığı’na Ali Yılmaz, Ahmet Haksever, Turan Çımış sahte isimleriyle birbiri ardına ihbar mektupları gönderildi. İhbar mektuplarının içindeki iddialar bir süre sonra da, ‘fuat avni’, ‘yıldız kulis’, ‘fedakar kişi’ adlı Twitter hesaplarında yer aldı. Mersin emniyeti meçhul ihbarcıyı bulmak için harekete geçti.

Hürriyet'in haberine göre araştırma sonucu, mektupların 11 Mart 2014’te Mersin Huzurkent PTT şubesinden postaya verildiği ortaya çıktı. Şubedeki kamera görüntüleri incelendiğinde meçhul ihbarcı da ortaya çıktı. Koyu renk bir bere takan ihbarcı, beresinin üzerine de beyaz bir şapka giymişti. Koyu renkli güneş gözlüğü ve yüzüne taktığı hasta maskesiyle de kendini kamufle etmişti. Elinde ise eldiven vardı. PTT şubesinde kamera bulunduğunun bilincine olduğu her halinden belliydi. Zaman zaman kafasını eğiyor, kimi zaman da kameraya arkasını dönerek maskesini düzeltiyordu. Elindeki mektupları PTT görevlisine teslim eden ihbarcı ardından PTT şubesinden ayrılıyordu.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 17:12
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35