banner39

Mavi Marmara davalarında geri adım yok

HH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Yıldırım, Mavi Marmara davalarından geri adım atmayacaklarını belirterek, "Bu konuda hiç taviz vermiyoruz" dedi.

Güncel 12.02.2014, 13:05 12.02.2014, 14:15
Mavi Marmara davalarında geri adım yok

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Mavi Marmara davalarına ilişkin tutumlarını değiştirmeyeceklerini söyledi.

Gazze'deki abluka ve ambargo kaldırılmadan hiçbir anlaşmanın yapılmaması gerektiğini dile getiren Yıldırım, Mavi Marmara olayı sonrasında İsrail'in uluslararası kamuoyunda zayıf duruma düştüğünü, kendilerinin ise güçlü olduğunu aktardı.

Yıldırım; İsrail'in, uluslararası arenada "ambargoya" tabi tutulduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"İsrail tazminat ödeyecek, tamam ama tazminat daha yüksek miktarlarda olacak. Özür diledi. İnşallah abluka ve ambargo kalkacak. Bunun dışında da İsrail, açık denizde bizi katlettiği için davalar ve mahkemeler mutlaka devam edecek, katiller mutlaka cezasını çekecek. Bu konuda hiç taviz vermiyoruz. Zaten Başbakan bu konuda bize adeta bir güvence verdi. Şehit ailelerinin onayı olmadan, bu davaların kaldırılamayacağını söylemiş oldu. Çünkü hukukta da, İslam hukukunda da bu böyledir. Ancak mağdurların aileleri bu konuda karar sahibidir."


banner53
Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?