banner15

Mavi Marmara ve İskenderun saldırısı davası birleşsin çağrısı

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, Mavi Marmara ile İskenderun saldırısının aynı dosyada birleşmesi gerektiğini söyledi.

Mavi Marmara ve İskenderun saldırısı davası birleşsin çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, Mavi Marmara olayında İsrail'in gemiye değil Türkiye'ye saldırdığını söyledi.

İskenderun'da 2010'da gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin dosyanın tekrar incelenmesi gerektiğini öne süren Yıldırım, "Diğer yandan askerimizi şehit eden silahlar da İsrail silahı çıktı. Ve gelip saldıran örgütün temsilcisi de İsrail ajanı, MOSSAD'lı çıktı. Tel Aviv'e iki ay içerisinde çok kez gidip geldi ve eğitim aldı. Biz Mavi Marmara dosyasıyla birleştirilmesini istiyoruz çünkü ikisi beraber." diye konuştu.

Türkiye'ye 1. Dünya Savaşı'ndan sonra resmi elbiseli saldırılar olduğunu ve bunun ilkinin Mavi Marmara, ikincisinin ise 15 Temmuz darbe girişimi olduğunu ifade eden Yıldırım, "İsrail askerleri saldırdı. İkincisinde de İsrail var. Neden biliyor musunuz? Cumhurbaşkanımızın uçağı havada iken uçağın rotasını ilk duyuran Amerikan değil İsrail sitesi. Bu gözden kaçan bir detay." dedi.

Yıldırım, 15 Temmuz gecesi ve öncesi, bütün Gazze semalarının F-16 savaş uçakları ve helikopterlerle dolu olduğunu, Filistin istihbaratının İsrail telsiz konuşmalarında "Erdoğan düştüğünde vuruyoruz" ifadesinin geçtiğini öğrendiğini ileri sürdü.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2016, 20:07
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48