banner15

MAZLUMDER'den '28 Şubat mahkumları' açıklaması

MAZLUMDER Genel Başkan Yardımcısı Taş, 28 Şubat sürecindeki siyasi yargı kararlarının iptal edilerek, brifingli siyasi yargılamaların yok sayılmasını talep ettiklerini bildirdi.

MAZLUMDER'den '28 Şubat mahkumları' açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Taş, "28 Şubat sürecindeki siyasi yargı kararlarının iptal edilerek, brifingli siyasi yargılamaların yok sayılmasını talep ediyoruz." dedi.

MAZLUMDER Kayseri, Adıyaman ve Malatya şubelerinin üyeleri ile mahkum yakınları, 28 Şubat mahkumlarının serbest bırakılması talebiyle Sivas E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde bir araya geldi.

Grup adına açıklama yapan MAZLUMDER Genel Başkan Yardımcısı Taş, aylardır, 28 Şubat mazlumları, Sivas davası mazlumları ve haksız yere cezaevinde yatan tüm mahkumlar için özgürlük talebini dile getirdiklerini söyledi.

Brifingli ve paralel yargı kararlarının iptal edilmesini talep ettiklerini aktaran Taş, af değil, tahliye ve yeniden yargılanma istediklerini ifade etti.

'21 YILA RAĞMEN 28 ŞUBAT'IN ÇALDIĞI HAYATLARIN HESABI SORULMADI'

Aradan geçen 21 yıla rağmen 28 Şubat'ın çaldığı hayatların hesabının sorulmadığını savunan Taş, şunları kaydetti:

"20 yılı aşan sürelerle cezaevinde tutulan 600'e yakın mahkum ve bu mahkumların aileleri için darbenin devam ettiğini haykırmak için buradayız. Çocukları babasız, anneleri evlatsız bırakan bu sorunun hemen şimdi çözülmesi gerekmektedir. Unutulmasın ki mazlumların ahı, bütün siyasi hesapları ve matematik hesaplarını alt üst edecek bir güce sahiptir. 28 Şubat süreci binlerce insanın hayatını kararttı. Bu sürecin tüm aktörlerinin açığa çıkartılarak bunlardan yaptıklarının hesabının sorulmasını bekliyoruz. 28 Şubat sürecindeki siyasi yargı kararlarının iptal edilerek, brifingli siyasi yargılamaların yok sayılmasını talep ediyoruz."

Açıklamanın ardından grup, iftar yaptı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 21:49
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48