Medyaya 'aile denetimi' uygulaması başlıyor

Türkiye'nin 2016 yılı programının 'Aile' başlığına göre, görsel, işitsel ve sosyal medyadaki yapımların 'Geleneksel aile değerlerine' uygunluğu sıkı şekilde denetlenecek

Medyaya 'aile denetimi' uygulaması başlıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Medyaya “geleneksel aile” kriteri geliyor. Bakanlar Kurulu kararıyla 23 Ocak’ta Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren 2016 yılı programında, “Görsel, işitsel ve sosyal medyadaki tüm yapımların geleneksel aile değerlerine uygun olması için tedbir alınacağı” açıklandı.
Hürriyet gazetesinden Hacer Boyacıoğlu'nun haberine göre, yaklaşık 350 sayfalık programın aileyle ilgili bölümünde, yıl boyunca atılacak adımlar anlatıldı.

‘Aile’ başlığı altındaki 97’nci tedbirde, “Görsel, işitsel ve sosyal medyanın haber, magazin, film ve benzeri tüm yapımlarının geleneksel aile değerlerimize uygun olmasına yönelik tedbirler alınacak; olumsuz yayınları caydıracak etkin düzenlemeler yapılacaktır.”

Düzenlemelerin koordinatör kurumu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olacak, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve RTÜK de düzenlemelere katkı verecek.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 10:28
banner53
YORUM EKLE

banner39