banner39

Memur-Sen: Soma'da ihmal de istismar da var

Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu, Soma'da yaşanan faciada ihmal bulunduğunu, faciadan sonra yaşananlarda ise istismar olduğunu savundu

Güncel 21.05.2014, 10:52 21.05.2014, 10:52
Memur-Sen: Soma'da ihmal de istismar da var

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, acı üzerinden siyasi rant devşirmeye çalışanların olduğunu belirterek, "Soma'da ihmal de istismar da var" dedi. Gündoğdu, Yılmaz Özdil'in Soma faciası sonrası yaptığı açıklamalara ise "Yapılan değerlendirme tedaviye muhtaç bir bakış" tepkisini gösterdi.

Gündoğdu yaptığı yazılı açıklamada, Soma sonrası siyasi liderlerin duruşunu önemsediklerini ve sağduyulu davranmalarından dolayı memnun olduklarını vurgulayarak, "Bu acı siyaset üstüdür. Soma hepimizi yaraladı. Acı hepimizin ortak acısı" dedi.

Acı üzerinden siyasi rant devşirmeye çalışanların olduğunu kaydeden Gündoğdu, "Soma'da ihmal de istismarda var. İhmalleri nasıl kabul edemezsek, Soma acımız üzerinden art niyetli kesimlerin istismar arayışlarını kabul edemeyiz" vurgusu yaptı.

"YAŞAM ODALARI İŞ GÜVENLİĞİ MEVZUATINDA OLMALI"

"Sendika olarak, benzer acıların yaşanmaması için her seviyede konunun takipçisi olacağız" diyen Gündoğdu, yaşam odalarının Türkiye'deki iş güvenliği mevzuatında olması gerektiğini de vurguladı. Gündoğdu devam eden soruşturma hakkında da, "Soma soruşturması insan onurunu, yaşamını dikkate alarak sürdürülmelidir. Soruşturma her yönüyle incelenmelidir" ifadelerini kullandı.

Yılmaz Özdil'in Soma faciası sonrası yaptığı açıklamalara ise tepki gösteren Gündoğdu, "Yapılan değerlendirme tedaviye muhtaç bir bakış. Anlamakta zorlanıyorum" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
15
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?