Memur Sen'den 'sorumluluk' çağrısı

Memur Sen Genel Başkanı Gündoğdu, kamuoyuna bir çağrıda bulunarak normalleşme için herkesin sorumluluk alması gerektiğini söyledi

Memur Sen'den 'sorumluluk' çağrısı

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, gündemi değerlendirdi. Gündoğdu, “Milli iradeyi hedef alan
Uluslararası stratejik görüşmelerin dinlenerek sızdırılmasını “Vatan hainliği” olarak değerlendirdi.

Gündoğdu, “Dinlemeler, şantajlar, montajlar ülkemizi Büyük Türkiye idealinden saptırma mücadelesidir. Türkiye’nin tüm ortak değerleri hedef alınıyor. İhanette sınır tanımayanlar ve casusluk faaliyeti yapanlar en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Son dinlemeler terör devleti İsrail ve katil Esed’in zulümlerine son verecek iradeyi sabote etmektir. Milli iradeyi hedef alan karanlık plan tutmayacak” dedi.

KÜRESEL OPERASYONDAN MEDET UMULUYOR

30 Mart Yerel Seçimlerini de yaşanan olağanüstü olaylar kapsamında değerlendiren Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Gezi olaylarıyla başlayıp 17 Aralık küresel kalkışmayla devam eden ayak oyunları seçimleri yerel seçim olmaktan çıkardı. Yerel yönetimlerin eksikliği ve yanlışlarını konuşma ortamını da ortadan kaldırdı. Projeler konuşulmadı, hizmetler gündeme getirilmedi. Küresel operasyon aslında konuşulması gereken her şeyi perdeledi. Muhalefet Gezi olayları ve 17 Aralık küresel operasyonu olmasaydı meydanlarda ne konuşacaktı? Muhalefet rakibini demokrasiyle, projeyle, demokratik devlet, daha çok özgürlük, daha çok kardeşlik, daha çok sorunlardan kurtulma gibi yaklaşımla alt edemeyeceğini görünce, kayıt dışı siyasetten ve küresel operasyonlardan medet umar hale geldi” diye konuştu.

SON SÖZÜ MİLLET SÖYLEYECEK

Yaşanan süreci “İhanet” olarak tanımlayan Başkan Gündoğdu, “Paralel yapılar sandığa müdahale ettiler. Ortaya kayıt dışı siyaset çıktı. Uluslar arası istihbarat örgütlerinin de içinde yer aldığı ihanetler yaşandı. Açıkçası hükümet illegal yollarla alaşağı edilmek istendi. Ancak tüm bunlara rağmen istenen kaos ortamı oluşturulamadı ve seçim günü geldi. Yerel seçim sonucunda halkın vereceği cevap ya küresel güçlerin iştahını artıracak ya da iştahını kaçıracak. Hep birlikte göreceğiz. Son sözü millet söyleyecek. Seçim sonrası kirliliğe bulaşanlar için elbette acı bir faturası olacak” dedi.

HEPİMİZ SORUMLU DAVRANMALIYIZ

Sandığa müdahalenin geri teptiğini ancak halen bir takım yapıların seçim sonuçlarını değersizleştirmek için arayışlar içerisinde olduğunu vurgulayan Gündoğdu, sağduyu çağrısı yaptı. Meydana gelen olayların yeni bir sayfa açılmasına neden olacağını ifade eden Gündoğdu, yaşanan süreç ile hükümetin ve devletin yüzleşmesi gerektiğinin altını çizdi. Kamuoyuna da çağrıda bulunan Gündoğdu, demokratikleşme ve normalleşme için herkesi sorumluluk almaya davet etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2014, 15:16
banner53
YORUM EKLE

banner39