banner39

Meteoroloji: Yeni bir 'kar yağışlı hava' geliyor

Ülkede yaşanan soğuk hava ve kar yağışının iki gün daha devam edeceği, cuma günü Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği açıklandı

Güncel 19.01.2016, 16:10 19.01.2016, 16:21
Meteoroloji: Yeni bir 'kar yağışlı hava' geliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun yarın yeni bir yağışlı havanın etkisine girmesinin beklendiğini duyurdu.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, soğuk ve genellikle kar yağışlı sistemin hafta sonunda da yurdun kıyı Ege ile Marmara'nın batısı dışında tamamında etkili olmaya devam edeceğinin tahmin edildiği bildirildi. Meteoroloji'nin açıklamasında ayrıca yarın ve perşembe günü batı bölgelerden başlayarak artacak olan hava sıcaklıklarının cuma gününden itibaren hafta sonunda tekrar azalacağının beklendiği ifade edildi.

Meteoroloji'nin perşembe ve cuma günleri için yaptığı hava tahminiyse şöyle:
"Perşembe günü güneybatıdan itibaren yurdumuzu etkileyen yağışlı sistemin Ege, Marmara’nın güneydoğusu, Batı Akdeniz, İç Anadolu, batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yağışlara neden olması bekleniyor. Yağışların Muğla ve Antalya illerimizde kuvvetli olmak üzere kıyı Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesiminde yağmur, Marmara’nın güneydoğusunda karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olması bekleniyor.

Cuma günü mevcut yağışlı hava üzerine yurdumuzun Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Cuma günü Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısının yağışlı geçeceği, yağışların Akdeniz kıyı kesimi ile Güneydoğu Anadolu’nun batısında yağmur diğer yerlerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor"

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?