banner39

MHP'den Yargıtay'a AYM talebi!

Yargıtay'a başvuruda bulunan MHP, kurultay sürecine ilişkin olarak Anayasa Mahkemesi'nin kararının beklenmesi yönündeki talebini iletti.

Güncel 23.05.2016, 21:01 23.05.2016, 21:02
MHP'den Yargıtay'a AYM talebi!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Merkezi, Yargıtay’dan bir delegenin “Kurultay kararı AYM’yi taşınsın” talebini bekletilmesini istedi.

MHP’de yılan hikayesine dönen kurultay süreci için bir delege, partinin kurultay dosyasının Anayasa Mahkemesi'nde görülmesi için Yargıtay'a başvurmuştu.

MHP Genel Merkezi, bir üst kurul delegesi tarafından parti tüzüğüyle ilgili Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan başvuru sonuçlanıncaya kadar olağanüstü kongreye ilişkin temyiz kararının bekletilmesi için Yargıtay 18. Hukuk Dairesine başvurdu.

Talebi incelemeye alan Başsavcılık ise dosyanın temyiz incelemesini yapacak olan 18. Hukuk Dairesi'nden dosyanın bir örneğini istedi. Daire de MHP'nin olağanüstü kurultayın toplanması kararının veren Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararının yer aldığı dosyanın fotokopisini Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi. Başsavcılık, tüzük incelemesini fotokopi dosya üzerinden gerçekleştirecek. Yargıtay 18. Hukuk Dairesi'nin ise MHP'nin olağanüstü kurultayını yapıp yapmayacağına ilişkin dosyada temyiz incelemesini bu hafta tamamlaması bekleniyor.

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?