banner15

MHP'li Oğan: Rehineler bir otelde tutuluyor

MHP Iğdır Milletvekili Oğan, "Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'ndaki diplomat ve polislerimiz, IŞİD'in nehir kıyısında üst olarak kullandığı otelde tutuluyor, can güvenlikleri yerinde" dedi

MHP'li Oğan: Rehineler bir otelde tutuluyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'ndaki diplomat ve polislerin, IŞİD'in nehir kıyısında üst olarak kullandığı otelde tutulduğunu, can güvenliklerinin yerinde olduğunu kaydetti.

Oğan, IŞİD tarafından Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'na düzenlenen baskınla ilgili TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Bölgedeki Türkmenlerin ciddi endişe içinde ve baskı altında olduğunu ifade eden Oğan, bölgeden her an katliam haberlerinin gelebileceğini söyledi.

AK Parti'nin bölgeyi yönetemediğini ve yakından izleyemediğini savunan Oğan, "Dünyayı yönettiğini iddia ediyor ama burnunun dibinde olan olaylardan haberi yok. Bölgedeki Türk varlıkları, terör örgütlerinin hedefi halinde" dedi.

Oğan, Musul Başkonsolosluğu'nun üzerine düşeni yaptığını, Twitter adreslerinden konuyla ilgili ipucu verildiğini, Ankara'nın raporla bilgilendirildiğini söyledi.

Oğan, diplomat ve polislerin, IŞİD'in nehir kıyısında üst olarak kullandığı otelde tutulduğunu, can güvenliklerinin yerinde olduğunu kaydetti. Oğan, otelin ismini vermek istemedi. Bugün itibariyle can güvenliklerinde sıkıntı yaşanmayacağı kanaatinde olduğunu dile getiren Oğan, ancak konunun hassasiyetle takip edilmesi gerektiğini vurguladı.

Kurulduğundan bugüne kadar ilk kez Türk toprağının işgal edildiğini ifade eden Oğan,  IŞİD'in Bağdat'a doğru ilerlediğini, bu kadar geniş bir coğrafyayı kontrol altına almasının da aşil topuğu olduğunu belirtti. Oğan, IŞİD'in, Portekiz büyüklüğündeki bir coğrafyayı kontrol altına aldığını dile getirdi.

Oğan, Türkmenlerin hiçbir dönem bu kadar sahipsiz kalmadığını savundu.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 14:23
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48