banner15

MHP'li vekil Sancaklı'nın odasına kamera yerleştirildiği iddiası

Ankara Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekibi, gizli kamera iddiasına konu olan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın odasında inceleme yaptı

MHP'li vekil Sancaklı'nın odasına kamera yerleştirildiği iddiası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Kocaeli Milletvekili ve eski milli futbolcu Saffet Sancaklı’nın TBMM’deki odasının tavanına gizli kamera yerleştirildiği, kameranın daha sonra yerinden söküldüğü iddia edildi.

MHP ve CHP'nin yanı sıra AKP de iddialara tepki gösterdi. AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı olayı “çok vahim” diye niteledi. TBMM ise konuyla soruşturma başlattı.

Bugün de Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden uzman bir ekip eski milli futbolcu da olan MHP’li Saffet Sancaklı’nın makam odasına geldi. Ekiplerin odadaki çalışması sürüyor. MHP’li Sancaklı’nın makam odasında, danışmanlarının bulunduğu bölümün tavan kısmında bir delik olduğu görüldü.

Kameranın"böcek" diye tarif edilen küçük gizli kameralardan olmadığını söyleyen Sancaklı, "Böcek değil anakonda koymuşlar" diyor. Kimin bunu yaptığına dâir Sancaklı'nın da bir fikri yok, yapılacak incelemeden çıkacak sonucu bekliyor.

"Geldiğimden beri anladığım kadarıyla Ankara'da zaten herkesi dinliyorlar, izliyorlar. Gelip sorsalar koyun derdim. Milletvekili odası orası, geliyor insanlar, çay kahve içiyoruz. Gidiyorlar."

Sancaklı'nın dikkat çektiği bir diğer nokta ise güvenlik...

"Bir milletvekilinin odasına nasıl bu kadar rahat girip çıkabilirler. Ben buna anlam veremiyorum. Bakın Derik Kaymakamı şehit oldu. Odasına bir çanta bırakıp gitmişler. Ben bunu anlayamıyorum."

Saffet Sancaklı, polisin çalışmasının bir iki gün içinde sonuçlanmasını bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 15:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35